• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujausi pokalbiai su Mokytoju

2019.08.17
Хайфа
Есть ли у нас предназначение
2019.08.17
Хайфа
Марсианская энергия
2019.08.17
Хайфа
Обсуждение практики

Tvarkaraštis

Facebook/Respublikinė Jogos Mokykla    Youtube/Respublikinė Jogos Mokykla   Instagram/Respublikine Jogos Mokykla

MARSĄ SĖKMINGAI PASIEKĖ „PHOENIX“

phoenix-mars-mission-ashes-to-ice-apt-worldwide-53621b02f1fbaGegužės 25 d., per daugiau kaip 10 mėnesių įveikęs 675 mln. km, netoli Marso šiaurinio poliaus, sėkmingai nusileido automatinis NASA tyrimo zondas „Phoenix“. Tai buvo pirmas sėkmingas nusileidimas šioje planetoje, panaudojant raketinius stabdymo variklius, po 1976 m. „Viking 2” projekto. 
Paleistas 2007 m. rugpjūčio 7 d., savo kelyje aparatas naudojo saulės baterijas, kurios kelios minutės prieš įskriejant į Marso atmosferą buvo supakuotos į apsauginį apvalkalą ir numestos nuo zondo. Nusileidęs paviršiuje, “Phoenix” išskleidė kitą saulės baterijų masyvą ir pasiuntė signalą į Žemę, patvirtindamas, kad nusileido sėkmingai. „Sunkiausia projekto stadija įveikta ir mes galime lengviau atsikvėpti“, – sakė „Phoenix“ projekto vadovas Baris Goldšteinas (Barry Goldstein) iš NASA Raketinės traukos laboratorijos (JPL – Jet Propulsion Laboratory). Kitas kritinis momentas bus, kai zondas bandys išskleisti savo 2.4 m ilgio ranką, kuria bus imami dirvos ir ledo mėginiai.

Netrukus po nusileidimo į Žemę buvo persiųstos pirmosios nuotraukos, kuriose matosi pilnai išskleistos aparato saulės baterijos. Kaip ir buvo laukta, zondas tvirtai stovi ant pakankamai lygaus pagrindo ir gali pradėti Marso dirvos tyrimo darbus.
Svarbiausias „Phoenix“ uždavinys yra atsakyti į klausimą, ar po plonu dirvos sluoksniu slypinčiame ledo sluoksnyje gali ar galėjo būti gyvybei tinkamos sąlygos. Tikimasi, kad per tris mėnesius truksiančius Marso tyrimus pavyks atsakyti ne tik į šį klausimą, bet ir surinkti naujų duomenų apie Marso klimatą ir geologiją.