• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujausia paskaita

Audio paskaitos

_____________________

Meditacijos

_____________________

Video įrašai

Tvarkaraštis

Spėkite ateitį su I-Ching permainų knyga!

orakulas-small

Budraičiai: Pavasario seminaras

Seminaras ONLINE (spausti ant nuorodos)

JEI JUMS PAKELIUI, NEATSILIKITE!

Nors kiekvieno kelias individualus ir savitas, visgi kartu su RJM einame ta pačia kryptimi – evoliucijos link. Paskutiniu metu mokykloje sukasi intensyvus paties Mokytojo vedamų užsiėmimų srautas. Jame praktikos ir informacija beveik nesikartoja, kiekvienas naujas užsiėmimas yra vis kitoks. Kadangi užsiėmimai vyksta skirtinguose Lietuvos miestuose, tikrai ne kiekvienas mokinys gali pavažinėti į visus užsiėmimus. Norėdamas, kad visi mes turėtume galimybę neatsilikti nuo naujosios mokymo bangos, Mokytojas inicijavo šią puslapio skiltį, kurioje bus galima sekti viską, kas vyksta šiuo metu. Čia bus talpinamos naujausių užsiėmimų nuotraukos, video ir audio įrašai, rašytinės paskaitų santraukos…

PAVASARIO SEMINARAS, balandžio 14 d.

Nuostabus seminarinis rytas prasidėjo nuo Margaritos vedamos mankštelės ir Akvilės asanų. Abi praktikos paliko geriausius įspūdžius dalyviams. Mankštelė buvo paremta karate pratimais – dalyviams teko ir pasmūgiuoti, ir pasispardyti, o viską lydėjo juokas. Po apšilimo sekė asanos, kurios pramankštino kūną, o pranajama SOU HAM įkvėpė protą. Po praktikų žmonės išėjo laimingi, patenkinti ir įkvėpti.

Mineralų terapija su Tamara. Paskaitos metu Tamara pristatė, kad mineralai yra skirstomi pagal stichijas, zodiako ženklus ir planetas.

Pirmiausia Tamara pristatė instrukciją, ką reikia daryti nusipirkus mineralą – ji reikia nuplauti po tekančiu vandeniu, taip pat tai reikia daryti ir profilaktiškai po ligos, konfliktinės situacijos ir pan. Dar vienas būdas išvalyti akmenukus nuo blogos energijos yra per naktį palaikyti druskos tirpale, po to nuplauti po tekančiu vandeniu ir parai įdėti į šaldiklį, tokiu būdu išsitrina nereikalinga informacija. Kiekvienas akmenukas turi turėti savo „namuką“ (dėžutę ir pan.). Moteriškas akmuo yra UNAKITAS (granitas), taip pats skirtas veido masažams.

Lito terapija – tai akmenų terapija, kaip tam tikras akmuo atitinka tam tikrą zodiako ženklą ir jį veikia. Trumpai apie tai, koks akmuo tinka visiems konkretaus zodiako ženklo atstovams: Avinui – briliantas, Liūtui – rubinas, Šauliui – safyras (grynas mėlynas), Jaučiui – krokodilitas, Mergelei – jaspis (raudonas arba raudonai juodas), Ožiaragiui – morionas (juodas), Dvyniui – sandolikas (raudonas), Svarstyklėms – ametistas (baltai violetinis), Vandeniui – chrizoprazas (smaragdo žalia arba obuolio žalia, Skorpionui – aleksandritas, Vėžiui – selenitas, Žuvims – opalas.  Tai ženklo toteminiai akmenys. Juos galima dėvėti kaip papuošalus (žiedus, apyrankes, auskarus).

Gydymui skirti akmenukai yra naudojami gryni ir neapdoroti. Kiekvieno seanso metu save ir akmenukus reikia nuplauti po vandeniu, įsijungti muziką, užsidegti žvakutę ir naudoti arometerapija (geriausi kvapai yra levanda ir sentalas). Čakrų balansavimo ritualas – akmenukai dedami ant kūno. Čakras atitinkantys akemenys: Muladhara – jaspis, Svadhiskana – saulės akmuo, Manipūra – citrinas, Anahata – žalias avantiūrinas, Višudha – turikis, Andža – lazuritas, Sahasrara – ametistas.

Daugiau informacijos apie akmenys kiekvienam zodiako ženklui ir jų vertingą poveikį rasite mūsų saite, skyrelyje Pasaulio kaleidoskopas – Sveikata – Mineralai (informacija patalpinsime po seminaro).

Tekstą parengė Monika ir Viktorija

DSC05493 (2)

DSC05537 (2)

DSC05392 (2)

DSC05384 (2)

DSC05426 (2)

Nuotraukas paskelbė Dovilė

PAVASARIO SEMINARAS, balandžio 13 d.

DSC05245 (2)

Nuotrauką paskelbė Dovilė

PAVASARIO SEMINARAS, balandžio 12 d.

Kaip galima greitai pailsinti protą?

Jeigu protui duodame laiko pailsėti, jis greičiau užauga. Įdomiausia tai, kad kuo daugiau protui duodi darbo, tuo jis daugiau gali dirbti. Dažniausiai žmogus neišnaudoja visų savo protinių resursų, protas gauna tokias užduotis, kurias yra pajėgus atlikti. Sudėtingose situacijose gyvenime ar seminare iš žmogaus yra reikalaujama ne daugiau kaip keturių procentų jo potencialo. Tuomet užduotys, atliekamos funkcijos turi vykti lengvai ir atsipalaidavus, va tada atsiranda galimybė pasiekti savo idealą bei meilės būseną. Visuomet reikia nepamiršti, kad kiekvienas žmogus su savo savybėmis yra reikalingas, kad ir kokia paprasta būtų jo funkcija, bet jis yra dalis sudėtingo proceso. Protui pailsėti užtenka vos valandos miego. Būna tokių situacijų, kai atrodo protas „dingo“, darosi sunku ką nors sugalvoti, planai nesikuria… geriausia išeitis yra melstis ir prašyti padėti protą vėl „įjungti“. Tai tikrai įvyks jūsų pastangų dėka.

Tekstą parengė Monika

DSC05215 (2)

                                                                                                                                                                Nuotrauką paskelbė Dovilė

PAVASARIO SEMINARAS, balandžio 10 d.


Diena, kai susibūrė improvizacinio teatro mėgėjai-praktikantai. Praktikų iniciatorius Andrius (Vėžiukas) su entuziazmu sugalvojo daug praktikų išjudinti dalyvių kūrybą. Užsiėmimo kulminacijoje nuostabiai pavyko Godopoko žaidimas. Jo eigoje kilo idėjų, juoko ir praktika pavyko puikiai. Dalyviai išsiskirstė laimingi ir suplanavo susitikti greitu laiku. Žaidžiant Godopoko surenkama komanda, kuri eksperimento būdu stengiasi kuo kūrybingiau išspręsti įvairias situacijas, šis žaidimas skatina draugiškumą, improvizacinę  raišką ir kūrybingumą.

Vakaro paskaitos tema buvo apie pojūčius, apie tai, kad ne kiekvienas žmogus gali pajausti, ką jaučia kitas. Nėra taip paprasta ir lengva, reikia nuolat praktikuoti. Dažniausiai žmogus bendraudamas su kitu žmogumi pasakoja savo pojūčius, nesigilindamas į kito žmogaus būseną. Reikia stengtis gyvenime suprantamai perduoti tai, ką jauti. Dar viena tema buvo apie dvasingumą darbe. Kiekviena nauja veikla reikalauja iššūkių ir sunkaus darbo pradžioje, tačiau supratus veiklos mechanizmą darosi vis lengviau ir lengviau, viskas harmonizuojasi. Jei žmogus renkasi dvasiškai tobulėti ir eiti į priekį, jis gali duodamus iššūkius harmonizuoti, tačiau ne visada ir ne visi gali išlaikyti didelį tempą ir tuomet regresuoja į žemesnį lygį. Tačiau tobulėti visada yra galimybė.

Tekstą parengė Monika ir Viktorija

PAVASARIO SEMINARAS, balandžio 9 d.

Sekmadienio vakaras, kaip visada prasidėjo nuo mankštelės, asanų darymo. „Jos didenybės Veneros“ kambaryje moterys susitiko pamedituoti, atlikti įvairias moteriškas procedūras. Ir jau vėliau žmonės rinkosi į salę, kur vyko aikštelių praktika. Vakarykštė diena buvo skirta pojūčiams. Reikėjo juos suvokti bei atpažinti kūne ir pajutus suvaldyti, o vėliau juos perduoti kitiems žmonėms. Subtilius pojūčius geriausiai įkūnija svarstyklės, todėl ir buvo pakviesti šio ženklo atstovai, kurie turėjo generuoti pojūčius ir  sąmoningai suvaldyti. Tai yra svarstyklių stiprioji pusė, tuo pačiu vystosi ir informacijos pralaidumas. Visame kūne yra skirtingi pojūčiai, juos suvokdami žmonės gali sąmoningai nukreipti į kurią nors kūno dalį, tuo metu galvodami apie tai, kokį pojūtį siunčia kitam ir ką kitas žmogus gavęs šį pojūtį jaučia. Praktikos dalyviai turėjo savo pojūčius suderinti taip, kaip derinamas fortepijonas ir pajausti empatiją.

Dar viena praktika buvo skirta medžiagų apykaitos suderinimui. Buvo stengiamasi sukurti idealų kalibrą ateičiai. Praktikoje žmonės buvo išskirstyti pagal tai, kokį maistą nešasi ar nesineša į salę nakčiai. Mokytojas išskyrė tai, kad tie, kurie atsineša maistą į salę, vadinasi, planuoja į ateitį ir tuo metu jau mąsto apie salę ir dalinasi savo energija. Taip vystosi planavimas.

Tekstą parengė Monika

DSC04757
DSC04779DSC04854 (2)

Nuotraukas paskelbė Dovilė

PAVASARIO SEMINARAS, balandžio 8 d.

Viskas prasidėjo nuo ilgos paskaitos apie tai, kad planetos nėra svarbesnės vienos už kitas, jos tiesiog neša tam tikrą energiją. Mes visada įpratę girdėti, kad Saulė yra pirma, Mėnulis antras ir t.t. Bet tai nėra hierarchija. Mokytojas sakė tokį pavyzdį: yra vaikų darželis, mokykla, aukštoji mokykla, kolegija… Tai būtų horoskopo ženklai, aplinka. O planetos, tai yra energija – lempos, šildytuvai, magnetofonai… Nesvarbu, kurioje mokymo įstaigoje jie stovi, visur jie duoda tą pačią energiją, tik vienur ją priima vaikai, kitur moksleiviai, dar kitur studentai ar akademikai. Labai svarbu turėti tinkamus organus toms energijoms priimti. Jei tu kurčias, kad ir kaip garsiai gros muzika (=veiks stipri planeta), tu jos negirdėsi…

Kiekvienas turime savo funkciją, net ir tas, kuris nieko nedaro. Jis kaip riebalas, kurio paskirtis yra izoliuoti jautrius organus, kad jie neužkaistų. Tas, kuris ištisai sėdi prie teliko ir nieko daugiau jam nereikia, taip pat turi savo funkciją. Nesvarbu, kad žmogus vadinamas homo sapiens, jis gali toks ir nebūti, jei savo protu nesinaudoja. Protas instaliuotas į mus kaip ir kitos savybės, bet mes galime jų nenaudoti.

Šiandien vyko vos kelios aikštelės. Viskas prasidėjo nuo tų, kurie buvo pražiopsoję pirmąją seminaro dieną. Jie sukosi aikštelėje ir Mokytojas sakė, kad turbūt bus naujų vaisių. Tada magiškas Mokytojo klausimas: „Ar yra savanorių?“. Tuoj į aikštelę išėjo Mergelė, kuri net neįtarė, kad tai bus didelė pamoka kiekvienam. Mokytojas davė jai Žuvytę ir paaiškino, kad tai jos dievė/deivė. Jis paaiškino, kad kiekvienas žmogus turi savo asmeninį Dievą/Išvarą ir kai mes meldžiamės Jam, mes metame „pinigėlius“ į asmeninę dvasinę „taupyklę“. Šis Dievas turi daug veidų, kurie yra mūsų gyvenimo sričių (šeimos, darbo ir pan.) idealai. Kai meldiesi šiam Dievui, tu meldiesi idealui ir kuo dažniau tai darai, tuo labiau tas idealas ryškėja, materialėja, kol galiausiai tu tai pasieki. Tad Mergelė gavo užduotį pamatyti Žuvytėje savo Dievą ir įvardinti konkrečiais žodžiais, kokios tai yra savybės, kurių ji siekianti.

Tai nebuvo paprasta. Pasirodo mes sąmoningai net nesistengiame formuoti savo idealų, todėl gyvename plaukiame pasroviui. Šį kartą daug lengviau buvo įsivaizduoti savo kaip moters idealą, kurią Mergelė įvardino kaip Nefertitę, kuri gali duoti grožio, moteriškumo, vaikų, rūpinimosi artimaisiais ir t.t. Bet kai Mokytojas pasiūlė sukurti savo darbinį idealą, prasidėjo ilgai ir sunkiai besitęsiantys ieškojimai. Moralas buvo toks, kad darbas, tai dar vienas iš mūsų dievų, kuriam mes lenkiamės aštuonias valandas per parą. Natūralu, kad kažko laukiame iš šio dievo. O ko konkrečiai? Daug kartų Mokytojas kartojo asiliuko pavyzdį, kuris dirba tam, kad gautų morkų. Žmogui reikia ne gyvuliško, bet žmoniško atpildo, nes juk tai dvasinė būtybė.

Ko tu sieki savo darbu? Mokytojas sakė, kad jo siekis ir darbo idealas yra tai, jog jis nori, kad konkretūs žmonės evoliucionuotų. O Mergelei buvo sunku įvardinti. Gal dirba vardan naudos? O kas tai yra nauda? Gal dirba vardan Lietuvos? Bet kas tai yra konkrečiai? Po ilgų ilgų apmąstymų ir svarstymų paaiškėjo, kad šis žmogus dirba vardan savo firmos, siekia, kad ji plėstųsi, evoliucionuotų. Tai buvo nuostabi proga kiekvienam sukonkretinti savo veiklos idealą. Anot Mokytojo, jei žmogus nežino, ko prašyti savo Dievo, tai Šis tikrai nežinos, ką jam duoti. Dievas duoda lygiai tiek ir tiksliai tai, ko žmogus prašo.

Galiausiai viskas baigėsi struktūrine aikštele, kurioje, reikia manyti, formavosi nauji šeimos ir darbo idealai. Kita aikštelė vėl buvo Mergelės, vėl struktūrinė. Ten šiek tiek užtruko klaidų aiškinimasis. Linksmiausia dalis turbūt buvo, kai Vėžiukė taisė savo klaidas: ji gavo Mokytojo užduotį skaičiuoti žingsnius, eiti, nesustoti ir nelėtinti tempo. Kai ji tai darė, Mokytojas liepė aikštelėje buvusiems žmonėms stengtis išmušti Vėžiukę iš jos skaičiavimo ir tempo, todėl žmonės jos klausinėjo, kiek yra valandų, prašė, kad skaičiuotų atgal, šalia jos garsiai rusiškai skaičiavo visai kitus skaičius… Galiausiai net bandė ją išstumti iš jos linijos. Taip linksmai ugdėme savybę nepaisant nieko atlikti savo funkciją tiksliai ir atspariai bet kokiems trukdžiams.

Tekstą parengė Loreta

Save

PAVASARIO SEMINARAS, balandžio 7 d.

Pavasario seminaras prasidėjo jaukioje Budraičių salėje. Gausus būrys žmonių susirinko tobulėti ir patirti naujų įspūdžių. Seminaro pradžioje įvyko Mokytojo meditacija į potencialo paiešką. Mokytojas akcentavo, kad didelis dėmesys šiame seminare bus skirtas naujo vidinio gyvenimo etapo pasiruošimui, savęs analizei.

Tekstą parengė Monika

IMG_6908

Nuotrauką paskelbė Lauryna

Save

Save

3 komentarai

  1. Puiki nuotrauka 2017-04-13!

  2. Kokia graži iniciatyva! Norisi padėkoti mokiniams, kurie seminaro metu randa laiko ne tik gauti per ir duoti.
    Tema įtraukia užburia ir nors akimirka leidžia pabūti kartu:) Tekstai kaip skanus saldainis, pateikia gražų reziume vykstančių mokymų. Žinoma gyvos paskaitos leidžia pabūti mokiniu ir išgirsti Mokytojo mokymą gyvai, Na o nuotraukų gyvumas įtraukia į tikrą seminarinį būvimą.
    Nuostabus darbas :)
    Viktorija. Šiauliai

Komentuoti