• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

30 priežasčių atsistoti ant kilimėlio

kilimelis2Ko reikia, kad asanų ir pranajamos praktikos taptų mums malonios, naudingos ir atliktume jas  sąmoningiau? „Sunkiausia jogoje – pasitiesti kilimėlį“ – tai mėgstamas vieno iš žinomiausių pasaulyje šių laikų jogos mokytojų B.K.S. Ajengaro posakis.

1. Tik tu

Pilname sumaišties pasaulyje mes retai randame laiko pabūti vieni patys su savimi. Net jei ir liekame namie visiškai vieni, stengiamės įjungti televizorių ar geriausiu atveju imame knygą į rankas. Joga – tai galimybė pažvelgti į savo vidų ir nuraminti protą, palikus „už durų“ visą nerimą ir rūpesčius.

2. Karališka laikysena

Susikūprinusi nugara, iškrypęs stuburas ir užspausta krūtinė – tuo mes sumokame už civilizacijos gėrybes. Reguliarūs jogos užsiėmimai per keletą mėnesių padeda susigrąžinti aristokratišką laikyseną.

3. Lankstumas

Asanos išjudina sąnarius ir sugrąžina stuburui įgimtą lankstumą. O juk būtent stuburo būklė nulemia mūsų amžių.

4. Lieknumo sargyboje

Norite numesi keletą nereikalingų kilogramų? Skirtingai nei įprasti sportiniai užsiėmimai, jogos praktika stimuliuoja GABA (gama amino sviestinės rūgšties) – medžiagos padedančios mažinti svorį – gamybą.

5. Vidinė apsauga

Dar praėjusio amžiaus pradžioje gydytojai nustatė, kad yra glaudus ryšys tarp imuniteto ir jungiamojo audinio būklės (būtent iš jo yra sudaryti kaulai, kremzlės, raiščiai ir sausgyslės). Todėl stiprūs tempimai asanose padeda vystyti ne tik lankstumą, bet ir stiprina organizmo atsparumą. 

6. Antroji jaunystė

Su amžiumi mūsų kraujyje padidėja streso hormono – kortizolio lygis, o lytinių hormonų –testosterono ir estrogeno lygis sumažėja. Būtent nuo šių hormonų lygio priklauso mūsų jaunystė ir grožis. Joga padeda pasukti laiką atgal! Tik 10 min. atliekant Bhudžangasaną (gyvatės asaną) lytinių hormonų lygis pakyla 12 %, o kortizolio lygis sumažėja 16 %.

7. Vietoj antidepresantų

Visos stiprios emocijos, o ypatingai psichologinės traumos, palieka pėdsaką mūsų kūne. Reguliari jogos praktika palaipsniui išlaisvina kūną iš gniaužtų, o kartu su jais išnyksta ir pasąmoniniai emociniai blokai.

8. Šalin stresą!

Daugybė mokslinių tyrimų jau seniai patvirtino: žmonės, reguliariai praktikuojantys meditaciją, geriau susitvarko su stresu, jie nelinkę į depresinę būseną ir jų nervų sistema stabilesnė.

9. Kaip po kosmetologo

Jogos praktikų dėka atjaunėja oda. Ji įgauna ypatingą švytėjimą: išsilygina odos spalva, dingsta tamsūs ratilai po akimis. O kaipgi: pranajama reguliuoja anglies dioksido kiekį kraujyje, todėl audiniuose pagerėja medžiagų apytaka ir pasikeičia biocheminiai procesai.

10. Komfortabilu

Asanų ir pranajamos praktikos metu į kraują patenka didelis seratonino ir endorfinų kiekis, o mes, nepriklausomai nuo išorės aplinkybių, pradedame jausti psichologinį komfortą.

11. Tik ramybė

Jau per pirmą užsiėmimą mes pajaučiame, ką reiškia būti vienu metu atsipalaidavusiam ir susikoncentravusiam (net jei anksčiau tai atrodė neįmanoma ir to negalėjome įsivaizduoti). Su laiku išmokstam pritaikyti šį įgūdį kasdieniniame gyvenime: net pats baisiausias avralas darbe neišmuš jūsų iš vėžių.

12. Be skausmo

Joga padeda atsikratyti chroniškų skausmų apatinėje nugaros dalyje, kurie su amžiumi atsiranda net tiems, kurie gyvena aktyvų gyvenimą. Na, o jei jūs pradėsite užsiiminėti joga dar neatsiradus nemaloniems simptomams, tai radikulitas ir neprasidės!

13. Hipertonikų dėmesiui

Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad meditacija ir pranajama padeda gydyti širdies ligas ir sumažina arterinį spaudimą.

14. Viskas švaru

Valančiosios jogos technikos ir specialūs pratimai, kuriuos galima daryti savarankiškai, padės išvalyti kvėpavimo takus, virškinimo traktą ir netgi akis!

15. Panacėja nuo chroniško nuovargio

Neišsimiegate dėl pastovaus krūvio darbe? Medituokite! Tyrimai patvirtino, kad tik 15 minučių meditacijos turi tokį patį atstatantį efektą kaip keletas valandų pilnaverčio miego.

16. Ne deguonies trūkumui!

Pranajama praturtina kraują deguonimi, nes praktikos metu oras pasiekia visus plaučių kampelius. Be to, tai puiki astmos ir chroniško bronchito gydymo terapija.

17. Pats sau masažistas

Darydami asanas mes tikrąja to žodžio prasme masažuojame savo vidaus organus. Šiuo požiūriu ypatingai naudingos susuktos asanos: jose pilvo srities organai pakaitomis tai išsitempia tai susitraukia. Rezultatas – normalus virškinimas ir sklandi inkstų veikla.

18. Raumenų tonusas

Jogos praktikos metu į darbą įsijungia gilieji raumenys, apie kurių egzistavimą mes dažnai net neįtariame. O jie atlieka tikrai ne paskutinį vaidmenį formuojant liekną figūrą.

19. Tvirta atrama

Mažindama streso hormono kortizolio lygį reguliari praktika padeda sulaikyti kauluose kalcį, tuo užkirsdama kelią osteoporozei.

20. Švari mityba

Jau niekam ne paslaptis, kad joga padeda atsikratyti kenksmingų mitybos įpročių. Patys to nepastebėdami, mes imame teikti pirmenybę šviežioms daržovėms ir vaisiams, o ne torčiukams ir kepsniams!

21. Lengvas poveikis

Kuo joga skiriasi nuo įprastų sportinių treniruočių? Labiausiai tuo, kad ji niekada nesukelia raumenų spazmų. Praktika palaipsniui kelia raumenų tonusą ir pratempia raiščius.

22. Suvaldytos emocijos

Išmokę kontroliuoti subtiliausius kūno judesius asanose, mes palaipsniui įgyjame gebėjimą valdyti ir savo negatyvias emocijas, tampame mažiau irzlūs ir rečiau užsiplieskiame.

23. Žvalumo užtaisas

Dėl sėdimo gyvenimo būdo nervinės skaidulos pasidaro glebios ir palaipsniui atrofuojasi. Joga lengvai tonizuoja milijonus nervų visame kūne, tuo pačiu sužadindama susijusias su jais smegenų sritis. Būtent todėl po praktikos mes jaučiamės žvalūs ir energingi.

24. Dvasios stiprybė

Įsisavindami sunkias asanas, mes nugalime neįprastos kūno laikysenos baimę, dėl to mes pradedame pasitikėti savo jėgomis ne tik ant kilimėlio, bet ir kasdieniniame gyvenime. Bet kokios problemos mums pasidaro išsprendžiamos.

25. Kūrybinis užtaisas

Įprastiniame gyvenime mes daug dažniau naudojamės kairiuoju smegenų pusrutuliu, kuris atsako už loginį mastymą. Asanų ir pranajamos praktika subalansuoja abiejų smegenų pusrutulių darbą, aktyvinama dešinįjį, atsakantį už kūrybinį mastymą ir intuicija. Kūrybinė energija pradeda trykšti!

26. Sveikas seksas

Bendrai joga ir pirmiausia bandhos (energetiniai užraktai) pagerina vyrų ir moterų lytinių liaukų aprūpinimą krauju ir stimuliuoja mažojo dubens organų veiklą. Todėl praktika gali būti efektyvi terapija gydant seksualinius sutrikimus ir netgi nevaisingumą.

27. Nuo kojų ant galvos

Na kur gi dar, jei ne jogos užsiėmimuose jūs imsite vartytis aukštyn kojomis! O tarp kitko, apverstos pozos turi visiškai ypatingą poveikį organizmui: pagerėja kraujo apytaka, stimuliuojamas galvos smegenų darbas, o rizika susirgti venų išsiplėtimu tampa lygi nuliui.

28. CUKRUS: surasti ir nukenksminti!

Reguliarūs užsiėmimai joga kartu su specialia dieta padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje esant 2-tipo diabetui. Reikalas tas, kad praktika padaro mus atsparius stresui, o tai reiškia, kad normalizuojasi streso hormonų – kortizolio ir adrenalino lygis, kurie didina cukraus kiekį.

29. Surasti save

Joga dovanoja ypatingą vienybės jausmą su aplinka, o svarbiausia – su pačiu savimi. Mes išmokstame klausytis savęs ir atskirti tuštybę nuo to, kas iš tiesų yra svarbu.

30. Būties lengvumas

Atlikdami asaną mes pilnai koncentruojame dėmesį į kūną, atmesdami visas pašalines mintis ir susitelkdami į šią akimirką. Taip mes mokomės būti „čia ir dabar“ ir mėgautis kiekviena savo gyvenimo sekunde.

O ką jums duoda asanų praktika? Pasidalinkite savo atradimais ir patirtimi.