• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujausi pokalbiai su Mokytoju

2020.02.19
Budraičiai
Kai protui nuobodu
2020.02.19
Budraičiai
Bendras informacinis laukas. Minties galia
2020.02.14
Seminaras
Apie meilę. Šio seminaro tikslai

Tvarkaraštis

Facebook/Respublikinė Jogos Mokykla    Youtube/Respublikinė Jogos Mokykla   Instagram/Respublikine Jogos Mokykla

Širdies ir kraujagyslių sistema

Kraujotaka – tai nenutrūkstamas kraujo judėjimas uždara kraujagyslių sistema. Kraujotakos sistemą sudaro širdis ir kraujagyslės. Ji užtikrina maistingųjų medžiagų ir dujų patekimą į visus audinius, ir galutinių apykaitos produktų išskyrimą ir kaitą. Ritmiški širdies, kuri yra pagrindinis kraujotakos organas, susitraukimai vykdo kraujo tekėjimą kraujagyslėmis. Kraujagyslės skirstomos į arterijas, venas ir kapiliarus.

Arterijos ir venos
Vidinė sandara

1art_ir_venos_vid_sandArterijos – kraujagyslės, nešiojančios plaučiuose prisotintą (arterinį) kraują į kūno audinius. Šakodamosi po kūną arterijos smulkėja, virsta arteriolėmis ir arteriniais kapiliarais.

Venos – kraujagyslės nešiojančios deguonies netekusį kraują, prisotintą medžiagų apykaitos produktų, iš visų kūno audinių į širdį ir plaučius, kuriuose vėl prisotinamas deguonies. Venų sistema sudaro veniniai kapiliarai, venulės ir vidutinės bei didžiosios venos.

Širdis
Išorinis vaizdas iš priekio

2sirdisTai raumeninis, netaisyklingos kūgio formos, daugmaž kumščio dydžio ertminis organas, gulintis ant diafragmos ir užimantis didžiąją tarpuplaučio dalį: du trečdaliai guli kairėje, vienas trečdalis – dešinėje nuo vidurinės krūtinkaulio linijos. Širdis vidutiniškai sveria 250 – 350 g (moters mažiau nei vyro). Širdies masė itin priklauso nuo žmogaus fizinės būklės bei veiklos pobūdžio.