• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujausi pokalbiai su Mokytoju

2020.02.14
Seminaras
Apie meilę. Šio seminaro tikslai
2020.01.24
Kaunas
Pasiekimai ir pasisekimai
2020.01.24
Kaunas
Kaip susikaupia energija žaidimo metu

Tvarkaraštis

Facebook/Respublikinė Jogos Mokykla    Youtube/Respublikinė Jogos Mokykla   Instagram/Respublikine Jogos Mokykla

SVAJONIŲ KELIAS: 104 diena, Liepoja, 13 stotelė

Ruošiant šios dienos aprašymą, sužinojau, kad yra gražus lietuviškas žodis ‘gintarauti’ reiškiantis rinkti gintarą. Ne dažnai prireikia tokio termino, nes nėra daug atvejų, kada gitarą galima rinkti kaip grybus ar uogas – būtent rinkti, o ne rasti. Nežinia ar tai ypatinga vieta kur jūra nuolat išskalauja gintarą, ar tai tik atsitiktinis kartas, bet šiandien paplūdimyje beveik visą dieną buvo galima stebėti žmones besikapstančius pakrantėje ir renkančius gintarus.

Tiesa, gabalėliai nedidukai, bet koks malonumas rasti mažytį, saulėje suspindusį „lašelį“  margaspalviame jūros kriauklyčių ir dumblių fone. O jeigu dar pagalvoji kiek tam gabalėliui metų… Vikipedijoje rašoma, kad Baltijos gintaras, dar vadinamas Šiaurės auksu, yra išskirtinės rūšies gintaras, randamas Baltijos jūros regione, kuris formavosi prieš apytiksliai 50 mln. metų, kai Baltijos jūros baseine vešėjo masyvūs subtropiniai miškai.

 

Vasara toliau dalina bonusus –  po vakar rudeniškai apniukusio oro, šiandien vėl šviečia saulė ir nerealiai šilta,  kai kas net su „darbo stalais“ išlindo iš namelių, dar pasimėgauti  švelniu vasaros desertu.

 

Tekstas / Silvija
Nuotraukos / Dovilė, Silvija

 

Daugiau keliautojų pasakojimų skaitykite SVAJONIŲ KELIAIS 2019 metų archyve.