• Guru

    Хочешь получить задание от Учителя ?

Загрузка ... Загрузка ...

Где сейчас Учитель?

Планеты сегодня

Аудиозаписи

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Проект ЖИТЬ ЗДОРОВО

    
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Kvėpavimo sistema

Deguonis yra gyvybiškai svarbi cheminė medžiaga, būtina audinių ląstelėms gyvuoti. Deguonis patenka į organizmą iš išorės, ląstelėse sudega, oksiduojasi. Tuomet susidaro anglies dvideginio, kuris šalinamas lauk. Tai – kvėpavimas, kurį atlieka kvėpavimo organų sistema. Ji susideda iš kvėpavimo takų, plaučių bei kvėpuojamųjų raumenų.

Viršutiniai kvėpavimo takai
Vaizdas iš šono

1virs_kvepavimo_takaiNosis (nasus) – tai ne tik uoslės organo talpykla, bet ir pradinė kvėpavimo takų dalis, pro kurią įkvepiamas oras. Nosies gleivinės plaukeliai sulaiko dulkes, apvalo įkvepiamą orą, o gausus gleivinės kraujagyslių tinklas jį sušildo. Dulkės pašalinamos lauk, čiaudant ar nuryjant kartu su seilėmis, todėl plaučius pasiekia daug švaresnis oras. Nosies ertmę pertvara dalina į dvi dalis, kurių kiekviena priekyje pro šnerves jungiasi su išore, o užpakalyje – su nosiarykle.

Gerklos ir trachėja

Vaizdas iš priekio ir vidaus

2gerklos_trachejaGerklė – šiek tiek iš priekio suplotas 10 – 12 cm vamzdelis priešais stemplę. Jos spindis yra nuolat atviras. Gerklės gleivinę sudaryta iš daugiaeilio virpamojo epitelio, joje gausu  liaukų, gaminančių gleives. Gerklė šakojasi į dešinįjį ir kairįjį pagrindinius bronchus. Šioje vietoje į gerklę įsiterpia ketera (carina tracheae), kuri yra kosulio reflekso zona: jeigu ji dirginama (papuola svetimkūnis), – kosima.

Trachėja dalinama į kaklinę ir krūtininę dalis. Kaklinę dalį dengia oda, poodis ir apatiniai paliežuvio raumenys (viršutinę jos dalį  dar apsaugo skydliaukė). Krūtininės dalie pabaigoje prie gerklės prisišlieja stambiosios kraujagyslės.

Plaučiai

3plauciaiTai yra porinis organas, užimantis didžiąją krūtinės ląstos dalį. Plaučius (pulmones) sudaro bronchinis medis ir alveolės. Juose vyksta dujų apytaka tarp įkvepiamo oro ir kraujo: (deguonis pereina į kraują, o anglies dvideginis – į alveolių orą).