• Guru

    Хочешь получить задание от Учителя ?

Загрузка ... Загрузка ...

Где сейчас Учитель?

Планеты сегодня

Аудиозаписи

2021.11.26
Vilnius
Strategijų kūrimas kamuoliukų žaidime
2021.11.25
Vilnius
Apie poveikį kitam žmogui
2021.11.24
Vilnius
Taktinis ir strateginis protas

Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Izraelis: Pranajamos kursas

Tarp seminarų Haifoje ir Rišon LeCione  mes gavome naujametinę dovaną – dviejų dienų pranajamos kursą.

Šis susitikimas buvo puiki galimybė pabendrauti su Mokytoju  ir gauti naudingų žinių. Nepaisant blogo oro Kiryat Tivono miestelyje, esančiame netoli Haifos, susirinko nemažai žmonių, tarp jų ir daug naujokų. Po trumpo prisistatymo kiekvienas išsakė savo lūkesčius. Paaiškėjo, jog absoliuti dauguma atvira naujovėms ir visiškai pasitiki Mokytoju.

 

Pradėjome nuo trumpo teorinio įvado. Pranajama (sanskrito kalba – gyvybinė jėga ) – tai energijų valdymo menas. Raumenų jėga, pojūčiai, emocijos, mintys- tai energija, išsiskirianti gyvybinių procesų metu. Jei mes nevaldome šios energijos, ji pasireiškia spontaniškai.

Vakarų kultūroje pranajama tapatinama su kvėpavimo pratimais, šis teiginys teisingas tik iš dalies, tai tik pradinių pranajamų pagrindas. Organizme vyksta daug procesų, kurių mes negalime valdyti (kraujotaka, virškinimas ir pan.). Užtat galima kontroliuoti kvėpavimą, kas leidžia mums priartėti prie  membranos tarp sąmoningos kontrolės ir pasąmonės. Bet tai nėra vienintelis būdas, tai tik vienos iš daugelio durų, vedančių  į meditatyvią būseną.

Kvėpavimas dalijamas į tris pagrindines dalis: įkvėpimas, iškvėpimas ir kvėpavimo sulaikymas. Savo ruožtu kvėpavimo sulaikymas dalijasi į spontanišką (išgąstis, susijaudinimas) ir sąmoningą.  Taip pat svarbu ir tai, kada daroma pauzė –  po įkvėpimo ar po iškvėpimo.

Mokytojas paaiškino, kad įprastai vaizduojama plokščia čakrų  (tam tikrų energijų akumuliatorių) išsidėstymo schema iš tikrųjų yra erdvinė, tokia pat, kaip ir mūsų subtilių kūnų sistema.  O vertikali ašis, kurioje išsidėsčiusios šios čakros, – tai tunelis, lifto šachta, kurioje mūsų sąmonė juda kaip plūdė, atsiverdama naujai informacijai ir naujoms energijoms. Šios energijos patenka į vidų per tam tikras fibras (kanalus). Kuo aukštesnis lygis, tuo daugiau kanalų atsiveria. Kvėpavimo praktikos įjungia tam tikras raumenų grupes, kurios gali maitinti šiuos kanalus ir netiesiogiai įtakoti bendrus energetinius procesus. Pačioje pradžioje, remiantis širdies veikla, reikia harmonizuoti viso organizmo darbą, o toliau rezonanso principu tai gali harmonizuoti ir visą kitą.  Mokytojas smulkiai paaiškino daug teorinių ir praktinių momentų, kalbėjo apie ritmo išlaikymo svarbumą, apie teisingą kvėpavimo pilvu, krūtine ir viršutine plaučių dalimi techniką.

Detaliau apie tai galima sužinoti perklausius Mokytojo paskaitų ir praktikų įrašus. O visi, kam pasisekė dalyvauti praktikoje ir  “kvėpuoti” vadovaujant Mokytojui, prisipildė energijos ir geros nuotaikos. Kartu kvėpuoti buvo smagu! Ačiū visiems!Praktikų ir meditacijos įrašai:


Teksto autorius Viktorija Kalinina, Izraelis

Straipsnį paruošė RJM Komanda