• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Tvarkaraštis

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

RaZOOMnas teatras rusų kalba 2021. Įspūdžiai.

Sudie 2021! Sveiki 2022!
RaZOOMnas teatras rusų kalba.
Praėjo dar vieneri užsiėmimų metai mūsų raZOOMname teatre. Ką apie tai manome?
* * *

Metų pabaigoje įprasta apibendrinti metų rezultatus. Todėl nieko stebėtino, kad mintis apibendrinti 2021-uosius kilo ir mūsų raZOOMname teatre. Taigi, kokie mūsų pasiekimai?
Kūrinių sąrašas, su kuriais pavyko padirbėti, užima jau gana daug vietos mūsų archyve. Šiais metais jaukiame teatre praleidome kelis šimtus valandų. Šimtai valandų intensyvių mokymų, naujų įgūdžių ir įgytų gebėjimų, ryškių įspūdžių bendraujant su Mokytoju. Mokomės klausytis ir girdėti, suprasti mintį ir ją išreikšti. Mokomės suprasti praeities ir dabarties meistrų stilių ir kalbą, įvertinti jų stipriąsias puses ir pastebėti trūkumus. Supratome, kad genijai ne visada yra genialūs, vertėjai ne visada supranta, ką verčia, o korektoriai dažnai neatlieka savo darbo. Tai, ką mums pavyko nuosekliai perskaityti ir aiškiai užrašyti, galime leisti kitiems perklausyti jei ne su pasididžiavimu, tai bent jau nebijant klausimo: „Kas čia per velniava?“
Dar svarbiau, kad plėtojame ir plečiame savo veiklos sritis. Per metus du kartus gana radikaliai pakeitėme užsiėmimų tematiką. Pirmiausia – dramaturgiją į poeziją, o po kelių mėnesių – poeziją į prozą. Tęsdami savo mokyklos tradicijas, mes jau peržengėme žanro ribas lygiai taip, kaip RJM peržengė jogos mokyklos ribas. Galbūt dar ne kartą keisis mūsų judėjimo vektorius. Ir toliau eksperimentuosime, plėsimės, tyrinėsime naujas sritis. Ir, ko gero, grįšime prie jau žinomų temų ir žanrų, bet aukštesniame lygmenyje.
Ir galiausiai mūsų mažas ir glaudus kolektyvas tapo svarbiu savarankišku elementu mokyklos darbe. Tai, kas karantino metu prasidėjo kaip lengvas, naudingas ir malonus laiko praleidimas, tik praėjusiais metais tapo svarbia ir neatsiejama gyvenimo dalimi. Tiek visos mūsų mokyklos, tiek kiekvieno iš mūsų.
O naujų, 2022-ųjų metų pradžioje galime sau leisti įsivaizduoti naujus horizontus ir naujus meistriškumo lygius, kurie atsivers prieš mus.
Borisas
* * *
Ką galima pasakyti apie mūsų raZOOMno teatro praėjusį sezoną? Kad jis buvo ir išlieka patikimas inkaras kasdienybės ir rutinos jūroje? Kad jis buvo sielos poilsio ir, nebijau šio žodžio, dvasinio augimo šaltinis? Kad leido pajusti kiekvieną nepaprastai talentingą ir išmintingą vaidinimo partnerį kaip savo artimą? Kaip, judėdamas nuo vieno kūrinio prie kito, vis giliau supranti autorius ir jų personažus? Kaip skiriasi bendro skaitymo garsiai įspūdis nuo greito skaitymo akimis? Kaip režisierius siekia įsiskverbimo į personažo jausmus ir autoriaus intenciją ir kaip visa trupė pradeda vaidinti, užsikrėtusi ir užsikrėsdama šia fantastiška energija? Dar ilgai būtų galima tęsti šį sąrašą, bet vistiek visko aprėpti nepavyktų.
Mūsų teatras kasdien moko, praturtina ir truputį keičia mus, bendraminčių vienybė teikia malonumą. Tegul tai tęsiasi, ir ne vien tik naujaisiais metais!
Vika

Vertė Tamara, Vilma