• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

RaZOOMnas teatras rusų kalba. 1 sezonas. Įspūdžiai.

Mūsų kamerinį teatrą, kuriam pagaliau sukako devyni mėnesiai, galima drąsiai pavadinti pačiu sėkmingiausiu, neįtikėtinu ir gyvybiškai svarbiu dalyvavusiems besibaigiančių metų startuoliu!

  Spręskite patys: visus šiuos mėnesius mūsų grupė atkakliai kopė aktorinio meistriškumo aukštumų link, ne tik neprarasdama savo dalyvių, bet nuolatos pasipildydama nariais iš naujokų grupės. Savo repertuare turėjome ganėtinai skirtingų eiliuotų ir proza parašytų pjesių ir, dirbant su kiekviena iš jų, mes patyrėme pačius įvairiausius jausmus: nuo visiško nesupratimo iki staigaus nušvitimo (netgi būnant žiūrovais). Tuo tarpu Pagrindinis Režisierius tvirta ranka mus vedė šiuo keliu link jam žinomo, bet ne visada mums suprantamo tikslo, versdamas nagrinėti raides, jausmus, intonacijas, gludinti niuansus. Ir tai taip įdomu, taip kerinčiai gilu, kad dabar mes neįsivaizduojame, kaip anksčiau be to gyvenome.

   Artėjant šių nepaprastų 2020-jų metų pabaigai, nusprendėme pasidalinti savo įspūdžiais.

Rita: “Vilioja galimybės, ir jų yra daug, apie kurias nebūčiau net pagalvojus, jei ne atsitiktinumas. „Matai“ žmones, su kuriais jau daug metų kartu ir supranti, kad jų nepažįsti. Sunku pasakyti, ko konkrečiai mokomės, tai toks daugiasluoksnis procesas, (kaip ir viskas mūsų Mokykloje) bet labai įdomus. Būsiu dėkinga visiems, kas ir toliau tęs šią kelionę šalia!”

Ženia: Realizuoju svajonę prisiliesti prie teatro meno. Praturtinu rusų kalbą. Džiaugiuosi galėdama bendrauti su talentingais žmonėmis! Mokytojo dėmesys šildo sielą ir džiugina širdį.

Nataša D.: “Pildosi mano vaikystės svajonė tapti aktore. RaZOOMnam teatre turiu nuostabų režisierių ir kantrius, nuolaidžius ir geranoriškus žiūrovus/klausytojus. Ačiū jums visiems!”

Boria: “Mūsų teatro užsiėmimų dėka aš susipažinau su naujais žmonėmis ir su senais pažįstamais naujai. Perskaičiau dešimtis naujų apsakymų ir pjesių. Atradau anksčiau man nežinomus autorius. O ir tie, kuriuos, man rodos, pažinojau, atsivėrė naujai. Pasimatavau skirtingų epochų ir charakterių kostiumus. Turiu svarią priežastį reguliariai bendrauti su Mokytoju. Tad nenuostabu, kad mūsų užsiėmimai dažniausiai baigiasi jausmu – gerai, bet mažai.”

Larisa: “Susitinkant su savo JOGIŠKA šeima mane labiausiai žavi galimybė pažinti taip mažai pažįstamo “Aš” ribas. Taip pat po 15 metų pagaliau išmokau teisingai skaityti knygas vaikams ir vaikiškai džiaugtis savo nuostabiu skambesiu!

Susitikimai palieka skirtingus įspūdžius: nuovargis, džiaugsmas, nepasitenkinimas savimi, o kartais ir kitais, šiluma, švelnumas ir, žinoma, VYSTYMASIS: klausos, balso, emocijų, dėmesio, supratimo, kantrybės, priėmimo, susikaupimo …

Ačiū visiems ir Liovočkai, kad aš jus turiu.”

Maša: “Teatro užsiėmimuose žavi galimybė susitikti, pasikalbėti su Mokytoju ir mūsų mokyklos mokiniais.

Dar labiau žavi galimybė suprasti, sukurti ir išlaikyti įvairius vaidmenis, surasti teisingus prasminius akcentus kalboje, gludinti trumpų, ilgų ir labai ilgų frazių tarimą 😊.

Užsiėmimų metu savyje ir kituose pastebėjau, kaip veidrodyje, daugybę pačių įvairiausių asmenybės pusių ir savybių. Prisiminiau ir atkasiau seniai užmirštus savo gebėjimus, įgūdžius, emocijas ir jausmus.

Mūsų susitikimai palieka buvimo kartu, komandinio darbo ir savo pasiekimų džiaugsmo pojūtį. Kartais tai – nuovargis, nepasitenkinimas savimi ir viltis, kad kitą kartą pasieksiu daugiau. Didelis dėkingumas Mokytojui, mūsų organizatoriams ir mokiniams (smiley)”

Tania: “Vilioja galimybė susitikti su visais, kurie ateina į užsiėmimus įdomiai praleisti laiką, kažko išmokti, kažkuo pasidalinti, šiek tiek pagyventi kartu. Žinoma, džiugina galimybė bendrauti su Mokytoju. Pagaliau atsirado laiko paskaityti daug naujų kūrinių ir iš naujo perskaityti beveik pamirštus, prisiliesti prie anksčiau nepažintos teatro meno paslapties. Kiekvienas užsiėmimas – tai lyg atradimas naujos savęs, vieno iš dalyvių ar kurio nors personažo, kūrinio. Visada yra įspūdžių, emocijų, naujų supratimų, kurie užpildo protą ir sielą.”

Galia: “Širdingai Dėkoju už nuostabią mūsų Mokytojo idėją: „raZOOMnas teatras“. Visų pirma – tai Mūsų susitikimai. Mes kartu, susipažįstame vienas su kitu, su mūsų emociniu pasauliu, su mūsų Sielos būsena. Mes žinome, kad pradžioje buvo Žodis … Žodžio dėka tapo įmanoma Žmonijos raida. Kiekvienas užsiėmimas – tai pokyčiai ir kiekvieno iš mūsų tobulėjimas. Ir mes bandome pažinti vienas kitą, mokomės būti sintoniški, girdim, matom ir kartu keičiamės ir tobulėjame. Teatro idėja Nuostabi! Širdingai Dėkoju, Liovočka.”

Nataša M.: “Teatro užsiėmimuose man patinka galimybė mokytis ir vystyti naujas savybes, atidžiai prižiūrint mylimam Mokytojui ir mano brangiems mokyklos draugams. Turiu galimybę prisiliesti prie teatro meno, išbandyti įvairius, įdomius vaidmenis, pajausti ir išgyventi įvairias emocijas kiekviena savo kūno ląstele. Džiaugiuosi, kad mes kartu užsiimame patrauklia, naudinga ir kiekvienam iš mūsų reikalinga veikla.”

Vika: “Dar pačioje užsiėmimų pradžioje man kilo jausmas, kad tai, kas vyksta teatre yra tikras Gyvenimas, o mūsų kasdieniai judesiai ir įprasti pokalbiai –  tai,  tarsi šio Gyvenimo preliudija.

   Mūsų užsiėmimuose lengvai galima sudalyvauti meilės kolizijoje, pasiginčyti ir mesti iššūkį dvikovai, tapti didvyriu ar klastūnu, švelnia gražuole ar aistringu jaunuoliu. Žodžiu, padaryti tai, ko realybėje niekada nesugalvotum arba tam būtų prireikę kelių gyvenimų.

   Visa tai įneša naujų spalvų ir muzikos, užpildo sielos akumuliatorius, kuriuos, ką čia slėpti, ne taip lengva tapo įkrauti. Taip pat galima su susidomėjimu stebėti aplinkinius, laukiant naujų staigmenų, atskleidžiančių jų nepažintus bruožus eiliniame susitikime.

   Pastebi, kaip gludinant akcentus, sudėliojant kirčius keičiasi tavo paties suvokimas, kitaip skaitomas kūrinys: daug giliau, neskubant.

    Sunku apibūdinti patiriamą šio proceso malonumą. Čia norisi ištarti klasika tapusią frazę – „draugai, mūsų sąjunga nuostabi“. Ačiū, kad  priėmėte į vaidinimą, ačiū, kad  jame dalyvaujate jūs! Ačiū, kad iš didelės  “koronos” citrinos padedate pagaminti gaivinantį limonadą.”

Štai taip, kaip sako mūsų Mokytojas ir Pagrindinis projekto Režisierius, ačiū visiems, buvo šaunu! Susitiksim… O kada mes susitinkame? …