• Guru

    Хочешь получить задание от Учителя ?

Загрузка ... Загрузка ...

Где сейчас Учитель?

Планеты сегодня

Аудиозаписи

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Проект ЖИТЬ ЗДОРОВО

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Šlapimo organų sistema

Šlapimo_šalinimo_sistemaOrganizmas turi keletą mechanizmų, kurie šalina žalingus medžiagų apykaitos produktus, galinčius apnuodyti organizmą, bei patekusias į jį kenksmingas medžiagas. Taip palaikoma pastovi vidinė terpė. Čia dalyvauja įvairios organizmo sistemos ir organai, tačiau svarbiausia jų – šlapimo išskyrimo sistema, kuriai priklauso inkstai, šlapimtakiai, šlapimo pūslė ir šlaplė.

Inkstai

Vaizdas iš išorės ir vidaus

inkstaiTai du pilvo ertmės organai už pilvaplėvės. Inkstai filtruoja ir valo kraują, taip pat iš organizmui nereikalingų medžiagų gamina šlapimą. Inkstai yra pupelės formos, įgaubti į vidų, kur yra inkstų vartai.

Mikroskopinė inksto sandara. Nefronas

mikro_inksto_sandTai inksto funkcinis vienetas, susidedantis iš dviejų, lengvai atskiriamų dalių. Malpighi kūnelio ir kanalėlių sistemos, kurią sudaro artimieji vingiuotieji kanalėliai, Henle kilpa ir tolimesni vingiuotieji kanalėliai. Nefrone filtruojamas kraujas, kad iš jo būtų išvalytos žalingos ir šalintinos medžiagos, kurios pašalinamos su šlapimu.

Šlapimo pūslė

s Tai raumeningas, storasienis ertminis organas, kuris guli mažajame dubenyje. Iš šlapimtakių šlapimas patenka į šlapimo pūslę (vesica urinaria), kur kaupiamas ir tam tikrais laikotarpiais šalinamas per šlaplę lauk.  Šlaplė (urethra) – tai vamzdelis, jungiantis šlapimo pūslę su išore. Paprastai šlapimo pūslėje telpa apie 600 ml šlapimo, tačiau noras šlapintis kyla, kai prisirenka apie 150 – 200 ml.