• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Tvarkaraštis

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Dangaus pakėlimas

podjem_nebaNorint atlikti praktiką, reikia:

  1. Atsistoti Tadasana poza. Ramiai ir ritmingai kvėpuoti.

2. Įkvepiant abi rankas ramiai ir lėtai kelti aukštyn. Pakėlus rankas dar šiek tiek pasistiebti, kad visas kūnas įsitemptų kaip styga.

3. Pauzės po įkvėpimo metu fiksuoti pozą.

4. Iškvepiant pėdas pastatyti ant kilimėlio ar grindų, o rankas nuleisti žemyn, šlaunų link.

5. Pauzės  po iškvėpimo metu galima pailsėti, pilnai atpalaiduoti viso kūno raumenis.

6. Įkvepiant kartoti judesius ta pačia seka.

Vaizdinys

 Šios praktikos metu labai svarbus  vaizdinys. Atsistojus Tadasana poza  ramiai ir ritmingai kvėpuojame. Mintis galime nukreipti į Žemės gelmes, į jos centrą, kur kunkuliuoja magma – neišsenkantis motiniškos energijos šaltinis, maitinantis visus planetos gyventojus. Tada galime įsivaizduoti, kad mūsų rankos pirštais užkabina šią energiją ir, įkvepiant bei keliant rankas į viršų, traukia šią energiją iš žemės  dangaus link. Ši moteriška, pasyvi energija persmelkia visą kūną, užpildo jį ir iškeltomis rankomis kyla iki pat dangaus. Baigiasi įkvėpimas, fiksuojama pauzė po jo. Šios pauzės metu galime  įsivaizduoti, kad rankomis aptinkame naują energijos šaltinį – Saulės energiją. Tai aktyvi, vyriška energija. Iškvepiant įsivaizduojame, kad  pirštai laiko Saulės spindulius ir traukia juos žemyn – Žemės gelmių link. Iškvėpimo metu ši aktyvi, vyriška energija užpildo visą mūsų kūną ir nusileidžia žemyn į patį Žemės centrą. Praktikuojantysis –  laidininkas tarp Žemės ir Dangaus – savo viduje harmonizuoja  šias energijas. Šią meditaciją atliekant ilgiau, galime save įsivaizduoti didesniais, lyg mūsų viduje tilptų  šeima, artimieji. Tada šios praktikos metu  harmonizuojami ne tik vidiniai, bet ir išoriniai energetiniai srautai. Žemės ir Saulės energija galime pasisotinti patys, o kartu pripildyti ir savo aplinką.

Praktikos teikiamas efektas 

Šios praktikos metu patempiamos visos kūno sausgyslės, patempiami raumenys. Kūnas  pasiruošia atlikti sudėtingesnius fizinius pratimus. Jei Dangaus Pakėlimas atliekamas kartu su meditacija, tada ši praktika  harmonizuoja vidinius energetinius srautus. Žemės energija teka Ida kanalu, Saulės energija – Pingala. Abu šie didieji energetiniai kanalai inicijuojami ir aktyvizuojami.  Praktikos metu pasyvumas ir aktyvumas  žmoguje subalansuojamas. Aktyviai atlikdamas Dangaus pakėlimo praktiką, praktikuojantysis didina savo energetinio kūno laidumą, tuomet esant poreikiui energetinis kūnas gali praleisti didesnius energijos kiekius neišsekindamas savo vidinių išteklių.