• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Izraelis: Seminaras Haifoje – 2 diena

Šiandien užsiėmimas prasidėjo ne nuo pažadėtų įspūdžių apie vakarykštę praktiką, bet nuo klausimų iš salės.

Mokytojas pasakojo, jog mūsų protas priima sprendimą kaip pasielgti keliomis sekundėmis anksčiau, negu ateina mintis apie tai. Kaipgi mums priversti jį veikti kitaip? Dažniausiai suveikia šablonas, vienas iš daugelio, kuris reguliuoja vidinių organų darbą, judesius, savisaugą ir t.t. Jei situacija neišsisprendžia “autopiloto” pagalba, tada smegenys pereina į žemesnį režimą, įsijungia susierzinimas, pyktis, įniršis. Ir taip iki visiško energijos išsekimo. Mūsų praktikose sukuriamos specialios sąlygos, kurios prieštarauja “autopilotui”: žingsniuoti iš dešinės kojos, skaičiuoti taktus, tuo pačiu metu išlaikant maksimalią koncentraciją.  Reikia įjungti protą, suvokti veiksmų planą – tokiu būdu kuriamos naujos “autopiloto” programos. Tik po to, kai yra planas ir veiksmų seka, galima kažką daryti, nes veikiant mąstyti neįmanoma. Kai naujas šablonas prisijungia prie jau esamų, tai duoda prieaugį ir paprastame gyvenime.

Ar reikia praktikoje išsikelti tikslą? Galima tai padaryti, kreipiantis pagalbos į aukščiausias jėgas. Jei tai sutampa su jų planais, kurie pagal nutylėjimą visada yra sėkmingi, įmanoma gauti sėkmės, o jeigu ne – ši energija būtinai pasireikš kur nors kitur.  Tie, kas eina askezės keliu, dirbant praktikose, sprendžiant užduotis ir kaupiant priauginimus, taip pat augina potencialą savo dvasinėje sąskaitoje.

Daug klausimų buvo iš kasdieninio gyvenimo. Kaip suprasti, ar tikslas yra teisingas, jei niekaip nesiseka jo pasiekti?  Reikia, kad tikslas būtų konkretus, tada jo įgyvendinimui energijos turėtų užtekti. Reikėtų gerai suprasti savo norus, išsikelti pasiekiamą tikslą ir sukurti planą. Jeigu nesiseka, galbūt, tai tiesiog blogas planas.

Kaip elgtis, kai aplinkiniai su tavimi “kariauja”? Jei įsivaizduoti žmogų kaip septynaukštį namą, tada apatiniuose aukštuose visada kariaujama už išgyvenimą, maistą, giminės pratęsimą ir t.t. Iš tikrųjų nėra jokios realios grėsmės, pavyzdžiui, būti suvalgytam laukinio žvėries, bet instinktai ir atitinkamos energijos niekur nedingo. Galima išeiti į aukštesnius aukštus, kur nėra karo. Jei santykiai yra perspektyvūs (vaikai) – traukti prie savęs, jei jie nukreipti į praeitį (buvę sutuoktiniai) – nutraukti šiuos santykius ir judėti aukštyn.

Kodėl kartais vietoj judėjimo tikslo link, mes nusiritam atgal į žemesnius energijos lygius? Mūsų padėtis septynių aukštų name gali keistis plius-minus vienas aukštas žemyn-aukštyn. Šuoliui per du aukštus į viršų reikalingas didelis energijos kiekis. Prasiskverbti per membraną ir išeiti į mentalinį lygį įmanoma, bet tik dedant sąmoningas pastangas.

 

 

O po įdomaus bendravimo prasidėjo praktikos, reikalaujančios ir koncentracijos, ir planavimo, ir taisyklių supratimo. Galima sakyti, kad teorija iškarto pareikalavo patvirtinimo praktikose. Triskart “kukavo gegutė”, primindama apie vėlyvą vakarą, bet visi norėjo tęsti.

 

 

Užsiėmimo pabaigoje Mokytojas pagyrė aktyviai įsijungusius į darbą naujokus, kuriems labai gerai sekėsi, jis taip pat pažymėjo neabejotiną visos grupės funkcijų priauginimą. O turintys sėkmės kamuoliukus dalyviai, pagyrė save už asmeninius pasiekimus.

Susitiksime už savaitės!
Sėkmės visiems!

 

 

Straipsnį paruošė RJM Komanda