• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Tvarkaraštis

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Lietuva: Proto Plazminis kursas Alytuje – 1 diena

Po rudens seminaro praėjo tik savaitėlė, o mes ir vėl kartu, tęsiame mokslus svetingame RJM Alytaus filiale. Po truputį rinkomės jaukiame nedideliame ratuke, kurį papildė svečiai iš kitų miestų ir keli naujokai, tad užsiėmimas prasidėjo nuo prisistatymo ir vardų reikšmių analizės.

 

Linksmai pasišnekučiavus, pokalbio tema nukrypo prie konkretesnių dalykų – Proto Plazminių praktikų. Mokytojas aiškino kodėl praktikos vyksta būtent su kamuoliukais: mėtant kamuoliukus dirba mūsų rankos, o rankos yra organas – tiesioginis proto pratęsimas, tai svarbus įrankis. Protinės funkcijos surištos su tuo ką darome rankomis.

Proto Plazminių praktikų tikslas – sužadinti protus, prasukinėti proto “ratukus”,  išmokti kažką daryti protingai, sąmoningai. Praktikų metu mes lavinam protą: gaunam užduotį, kurią reikia suprasti, pagalvoti ir suplanuoti kaip ją atlikti, o dar svarbiau, kad tai iš karto realizuojame, išmokstame vykdyti veiksmus. Šitas įgūdis niekur nedingsta.

Po išsamios teorinės dalies sekė praktikos. Iš pradžių pasiskirstėme poromis ir prisiminėme plazminę funkciją. Palaipsniui užduotis buvo sunkinama, vis pridedant naujų funkcijų. Galiausiai reikėjo ne tik atlikti užduotį teisingai, bet atlikti ją užsimerkus.

Praktikos pabaigoje susėdome į du ratukus ir mėtėmės kamuoliukais tam tikra tvarka: kas turi 1 kamuoliuką galėjo mesti tik tam žmogui, kuris turi tik 1 kamuoliuką, o kas turi 2 – tik tam kas neturi kamuoliukų. Padarius klaidą visa komanda turėjo “apsinulinti” – atsistot, apsisukti apie savo ašį ir tęsti žaidimą. Vėliau, pagavus kamuoliuką, reikėjo pasakyti “ačiū” ir tas stebuklingas žodelis  padėjo neklysti, kai sakėme “ačiū” klaidų beveik nebuvo :)

 

Užsiėmimo pabaigoje susėdom į bendrą ratą pasidalinti įspūdžiais. Daugelis paminėjo praktiką užmerktomis akimis: vieniems tai kėlė baimę ir sekėsi sunkiau, o kitiems kaip tik patiko tokia būsena, nes nebuvo išorinių trukdžių. Mokytojas pakomentavo pasisakymus, davė konkrečių patarimų kaip nedaryti klaidų, kaip teisingai atlikti užduotį ir pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Iš tiesų, kai už lango tamsus, žvarbokas lapkritis, buvo labai smagu praleisti vakarą aktyviai, įdomiai ir  kartu produktyviai – kiekvienas išėjo prisipildęs naujos energijos ir išsinešė su savim po mažą savo “atradimą”.

Tad jeigu ką aplanko gilėjančio rudens depresija kviečiame jungtis :) – pas mus tikrai smagu !!!

 

Straipsnį paruošė RJM Komanda