• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2021.10.06
Šiauliai
Kokie mūsų tikslai kamuoliukų žaidime
2021.10.05
Šiauliai
Spontaniški lyderiai
2021.10.04
Šiauliai
Apie veiksmo vadovą

Tvarkaraštis

Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Lietuva: Proto Plazminis kursas Panevėžyje – 3 diena

Užsiėmimas prasidėjo vakar dienos įspūdžių aptarimu. Ar galima vienu metu stipriai jausti (emocionuoti) ir protauti? Deja, bet tai neįmanoma. Jei nori suprasti (o ne tiesiog jausti) kas vyksta – laiku išjunk stebėjimo režimą, fokusuokis į savo vidų ir bandyk sustatyti trijų etapų schemą: „kas? kaip? kada?“. Kitais žodžiai sakant: surenku informaciją, ją analizuoju, o tada vykdau veiksmą. Tik tada adekvačiai ir sėkmingai reaguojame į aplinkos diktuojamas taisykles.

Mokytojas pasakojo, kad žaidimo metu (ir,aišku, kasdieniniame gyvenime) išryškėja trys žmonių tipai:
1 – Aš būtinai noriu laimėti;
2 – Man svarbu, kad kitiems būtų gera;
3 – Nesvarbu kas laimės, nes man malonus pats žaidimo procesas.

Kartais mūsų išorinės reakcijos į pasiektą rezultatą visiškai neatspindi mūsų vidinės būsenos, nes yra suformuojamos auklėjimo ar aplinkos daromo poveikio. O kaip mes jaučiamės iš tikrųjų? Laimėdami patiriame džiaugsmą, pasididžiavimą savimi, o gal gėdą ir kaltę, kad dėl mano pergalės kiti turėjo pralaimėti, t.y. „nukentėti“? Ar tikrai nuoširdžiai džiaugiamės kitų pergalėmis? O gal mums visaip gerai, svarbu, kad būtų žaidžiama?

Pokalbių audio įrašai:

2020.09.30 – Žmonės būna įvairūs

2020.09.30 – Kokie mes žaidėjai?

Mokytojas pasiūlė šiandien stebėti save ir „sugauti“ savo tikrąsias emocijas pergalės atveju, bei išsikelti asmeninį tikslą – su kokia savybe šiandien dirbsiu. Tikriausiai todėl mes šiandien tikrai labai daug ir sėkmingai praktikavomės.

 

Įspūdžiais pasidalino: Jolita