• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Lietuva: Proto Plazminis kursas Šiauliuose – 1 diena

Pirmasis susitikimas Šiauliuose prasidėjo tradiciniu mokykliniu klausimu: Kaip praleidot vasarą? Pasikapsčius prisiminimuose, vieni pasakojo apie naujas išbandytas sportavimo rūšis, kiti – apie patirtas džiaugsmo akimirkas paprastuose dalykuose – tiesiog patiems, savo rankomis remontuojant namus, o Reda nustebino netikėta istorija, kaip ji su Justu naktimis dviračiais važinėdavosi po miestą ir Justas pasakodavo spalvingus savo vaikystės nutikimus.

Išlaikant vaikystės prisiminimų temą, toliau pokalbis nukrypo apie idealus, kurie dažniausiai ir formuojasi vaikystėje. Vėl ta pati užgesusių idealų dilema, kuri buvo gvildenama vasaros seminare, vėl pamąstymai, svarstymai, ieškojimai, vėl klausimai: Ar reikia įžiebti tą idealo deglą,  jei ateis laikas kai jis vis tiek užges? Kuo skiriasi žmogaus vidinė būsena, kai jis kažką daro neturėdamas idealo, nuo būsenos ir pasaulio matymo, kai idealai šviečia?

Galiausiai įvairūs pasvarstymai atvedė prie minties, kad grožis yra idealo šaltinis. Grožis, tai tarytum Dievo pėdsakas pasaulyje, kurį mes laikas nuo laiko sutinkame – saulėlydis, snaigė, žirgas, tobulas judesys…

Praktinę šio kurso dalį pradėjome nuo mentalinės kamuoliukų praktikos – taigi, šį kartą mėtėme ne tikrus, o žodžių kamuoliukus. Įdomūs sąvokų asociacijų žaidimai kaitino smegenis ir plėtė ne tik minčių konstrukcijų tinklą, bet ir lavino gabumą pamatyti, įvertinti kaip nuo mano pasirinkimo priklauso kito žmogaus galimybė toliau sėkmingai atlikti užduotį ir judėti bendro tikslo link.

Vakaro užsiėmimo laikas baigėsi, dar tik įsivažiuojant praktikai, tad šiandien tęsime šį įdomų minčių konstravimo darbą, o pirmasis sutikto Mokytojo gestas, tarytum simboliškai apibūdina prasidėjusį kursą Šiauliuose – duokim žodžiui laisvę!

 

Įspūdžiais pasidalino Silvija