• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Manipura čakra

Čakra yra bambos srityje (saulės rezginys)

Manipura “spindintis brangakmenis
Spalva: geltona
Liauka: kasa (nuo jos veiklos priklauso angliavandenių apykaitos procesai)
Dievybė – Lakini Devi. Rudra ant jaučio.
Ugnies principas (agni tattwa).
Regėjimo jutimas.
Forma ir spalva.
Bidža mantra – Ram. 10 raidžių (da, nda, na, ta, tha, de, dhe, ne, pa, pha)– 10 lotoso lapelių.
Trikampis.
Veikiami organai: kasa, skrandis, tulžies pūslė, kepenys, blužnis, plonoji žarna, pilvo ertmė, vegetatyvinė nervų sistema.

Teigiamos savybės: savimonė, emocionalumas, gebėjimas užjausti, empatija jautrumas, ilgesys, gebėjimas išsikovoti pripažinimą, spontaniškumas.

Manipuros veiklą harmonizuosite atlikdami RJM III-ojo penkiadienio asanas, būdami saulėje, šviesoje, stebėdami degančią ugnį, klausydamiesi jausmingos solinės muzikos, reguliuodami maistą, vilkėdami geltonus šiltus rūbus, daugiau stebėdami pasaulį, mokydamiesi vaidybos ir kūno kalbos, kartodami bidža mantrą, naudodami trikampio figūrą.


manipuraManipura čakra transmutuoja ir kaupia energiją, kurią mes gauname maitinimosi ir kvėpavimo procese. Maistas, veikiamas tam tikrų skrandžio, kasos ir plonojo žarnyno išskiriamų fermentų (džatar agni – “virškinimo ugnies”), suskyla į taip vadinamas “skaidrias sultis” ir “drumzlinas nuosėdas”. “Skaidrios sultys” pereina per kepenis ir tampa rasa (kraujo plazma ir limfa), o “drumzlinos nuosėdos” išeina per storąjį žarnyną lauk. Rasa, sukaupusi gliukozę ir riebalų rūgštis, išnešioja jas po visus kūno audinius, kuriuose, veikiant deguoniui įvyksta pagrindinio energetinio substrato sintezė. Likusi gliukozė paverčiama į glikogeną arba tampa riebalais. Visą šį procesą reguliuoja Manipura čakra. Šios čakros veikla aprūpina visą kūno judėjimo aktyvumą. Tai pirminio ugnies elemento centras, valdantis visas Agni rūšis. Žodžiu, jai paklūsta visa organizmo kinetinė energija.

Manipura yra tarsi žmogaus kūno variklis, kuris maistą paverčia energija ir šiluma. Todėl natūralu, jog ši čakra yra labiausiai susijusi su virškinimo organais: kasa, skrandžiu, tulžies pūsle, kepenimis, blužnimi, plonąja žarna, vegetatyvine nervų sistema. Fiziniame kūne Manipura padeda užtikrinti tinkamą energijos cirkuliaciją, o gerai įvaldyta čakra lėtina senėjimo procesus, prisideda prie kūno atsparumo nuo ligų ir kitų žalingų procesų. Čakra yra saulės rezginio zonoje, apie penki centimetrai aukščiau bambos – ten, kur vyksta svarbiausi maisto pasisavinimo procesai. 

 Manipura aktyviai veikia ne tik fizinį, bet ir emocinį žmogaus lygmenį – yra pagrindinė mūsų emocijų čakra. Ji dar vadinama taikos ir ramybės čakra, nes jos harmoninga veikla  žmogui suteikia emocinį stabilumą, pasitikėjimą ir tikėjimą savimi, padeda pilnavertiškai realizuoti save gyvenime.

Normaliai veikdama Manipura padeda palaikyti emocinius ryšius su kitais žmonėmis, jausti jų nuotaiką, emocinę būklę. Pernelyg suaktyvinta Manipura žmogų gali nevalingai užlieti jausmais, kurių jis nesugebės kontroliuoti. Tuo tarpu būdama užblokuota, ši čakra nepraleis subtilių jausmų ar emocijų, žmogus gali pradėti bijoti pasaulio ir taip tapti nejautrus, grubus, nesuprasti ir nepriimti kitų žmonių meilės, taurių jausmų.

 Mentalinis žmogaus kūnas yra sudarytas iš vibracijų, kurios padeda laisvai ir logiškai mąstyti. Kuomet žmogus naudojasi „žemesnėmis“ šio kūno vibracijomis, jo mintys ir pasaulio supratimas yra stipriai veikiami jausmų, kurie atveria jo sąmonę geismams, išankstiniams nusistatymams, pašaliniam nuomonės formavimui. Tuo tarpu naudodamasis „aukštesnėmis“ mentalinio kūno vibracijomis žmogus geba mąstyti abstrakčiai, kūrybingai ir logiškai – jam suprantamas tiek matematiškas, tiek filosofinis mąstymas. Manipura šiame kūne yra atsakinga už subalansuotą ryšį tarp žmogaus minčių ir jausmų. Užblokuota ši čakra neleis žmogui pilnavertiškai įsisavinti minčių ir idėjų, o per daug stimuliuojama sukels perdėtą norą jausti mintis – t.y. sieti jas su jausmais, išgyvenimais.

 Subtilusis kūnas, kartais vadinamas dieviškuoju, padeda palaikyti ryšį su Kūrėju, jį justi savo gyvenime. Gerai veikianti saulės rezginio čakra  brandina šį kūną aukštesnėms vibracijoms, subtilesniam gyvenimo pajautimui. Per Manipurą patenka daug subtiliųjų energijų, kurios apsireiškia ir lemia žmogaus gyvenimą, sąveikauja su žmogumi, padeda jam rasti savo vietą pasaulyje, pajusti su juo Vienį. Nedarniai veikdama čakra gali skatinti alinančius ir kartais beprasmiškus savęs ieškojimus, nešančius žmogui ar jo aplinkiniams disharmoniją.

 PSICHOLOGINIS ASPEKTAS

 Trečioji čakra yra savimi pasitikėjimo šaltinis, padedantis suvokti savo vertę bei vietą pasaulyje. Ji – mūsų principai, tikėjimas, garbės ir moralės suvokimas, kurį mes pasiryžę apginti ir parodyti pasauliui.

Ši čakra padeda mums pasakyti “ne”, kai mes nesutinkame, ir “taip”, kai sutinkame. Visos šios savybės atsispindi žmogaus intelekte. Taigi, jūs galite nukreipti savo valią ten, kur jums būtina, ir galite išvengti to, ko jums nereikia. Gebėjimas pasirinkti – svarbiausia trečios čakros savybė.

Šis energetinis centras veda į meistriškumą bet kokioje savirealizacijos srityje. Jis atsakingas už savikontrolę, savęs apribojimą ir vidinę discipliną. O jei jūs neturite disciplinos, vadinasi aplink jus dažnai susidaro smulkūs, o gal ir didesni energetiniai konfliktai.

 Manipura – valios čakra, padedanti pasirinkti ir atsispirti pagundoms (kada nustoti linksmintis, kiek ir ko man reikia valgyti), kitų žmonių įtakai, nuomonės formavimui. Tai vidinio pajautimo šaltinis, kurio dėka žmogus orientuojasi ir nesąmoningai jaučia, kas jam yra naudinga, o kas – ne. Pirmoji čakra yra atsakinga už primityvią ir grubią išgyvenimo energiją, antroji – už malonumų paieškas, o trečioji čakra – savikontrolės mechanizmas, atsakingas už pirmų dviejų harmonizavimą.

 Žmonės, kurių Manipura čakra dominuoja, neįtikėtinai aktyvūs. Jie nuolat sukasi gyvenimo įvykiuose. Bet jų veiksmai gana chaotiški, o veiklos rezultatai neprilygsta įdėtoms pastangoms. Jie labai prisirišę prie jausmus sukeliančių objektų. Jų netenkina tik maistas, miegas ir seksualiniai malonumai. Jie trokšta valdžios, jėgos, turtų, garbės ir šlovės. Ir vardan to jie eikvoja neįsivaidzuojamai didelius energijos kiekius. Visas jų gyvenimas – ilgos distancijos bėgimas. Jiems paprasčiausiai nėra kada susimąstyti apie būties esmę. Jiems būdingas egocentrizmas, pasipūtimas. Jie neriboja savo jausminių pasitenkinimų, bet visada stengiasi juos padaryti išraiškingus. Kai jie siekia užsibrėžto tikslo, jie visiškai pamiršta apie save. Tuo metu jie neįsivaizduojamai kantrūs ir ištvermingi. Tai puikūs kovotojai. Dažniausiai jų gyvenimas pasibaigia netikėtai.

 VEIKLA

Darni manipuros veikla pasireiškia žmogaus gebėjimu susikaupus pasiekti užsibrėžtus tikslus, o juos pasiekus – atsipalaiduoti ir mėgautis jais. Tai gebėjimas harmoningai balansuoti vidine valios jėga.

 Šios čakros disbalansas gali pasireikšti dvejopai: savo vidinio “aš” iškėlimu arba nuvertinimu. Žmogaus gyvenimas yra kupinas išbandymų ir kovos dėl būvio. Todėl nuolatinės aplinkybės, reikalaujančios iš žmogaus ambicijų ir egoizmo, gali pernelyg suaktyvinti jo Manipuros čakrą ir ji vietoj apsauginės funkcijos gali tapti paranojiškų baimių bei pykčio šaltiniu. Tuomet žmogus perdėtai ims bijoti būti atstumtas, paliktas nuošaly. Jis norės viską kontroliuoti, laikyti savo valdžioje, o pyktis taps natūralia jo saviraiškos priemone.

Ir atvirkščiai – užblokuota Manipura gali žmogų versti jaustis perdėtai kaltu, neryžtingu, kuomet jam reikės pasirinkti ar kažkam atsakyti „ne“. Tokiais atvejais žmogus, norėdamas jaustis gerai, gali  tapti padlaižūnu, neturinčiu savo asmeninės nuomonės ir tik tenkinančiu aplinkinių valią.

 Patekę į įtemptą ar konfliktinę situaciją, galite suvaldyti Manipuros energiją užduodami sau du esminius klausimus:

  • Ar tikrai mano saugumui (išgyvenimui) gresia pavojus?
  • Ar man iš tiesų rūpi šios situacijos rezultatai?

Ir atsakymai padės Jums suprasti, ar tikrai verta kovoti konkrečioje situacijoje. O gal tai tik nieko nelemiančios smulkmenos?

 Naudokite trečiąją čakrą taip, kad konfliktą galėtumėte spręsti darniai: aiškiai išsakydamas(-a) savo nuomonę ir išklausydamas(-a) kitų. Pvz., jei jus už greičio viršijimą sustabdo policininkas, pradėkite giliai kvėpuoti ir susikoncentruokite į trečiąją čakrą, esančią Saulės rezginio srityje. Atmeskite visus kylančius pašalinius jausmus ir, pajutę valios antplūdį, pradėkite bendrauti su pareigūnu.

 ČAKROS PROBLEMOS

  • Kairėje pusėje: šeimos ir namų problemos, dominuojantis vyras ar žmona, per didelis nerimas, sumaištis, nusivylimas ir ilgesys.
  • Dešinėje pusėje: kepenims kenkiantis maistas, kruopštumas. Per didelis tikėjimas ateitimi, planavimu.
  • Centrinėje dalyje: asketizmas, alkoholis ir narkotikai, per didelė kritika, fanatizmas, betvarkė namuose ir asmenybėje, pasninkavimas ar per didelis valgymas.

 vishnu lakshmiDIEVYBĖ

Pagrindinė Manipura čakros dievybė yra Višnus, gelbėtojas. Būtent jis palaiko mūsų Dharmą ir reguliuoja mūsų evoliuciją. Manipura čakros energija yra Lakšmi – žmona ir namų židinio deivė. Žmoną būtina gerbti, ji turi tapti pagarbos įsikūnijimu. Lakšmi taip pat yra ir ramybės šaltinis, kurį mes pasiekiame per Dvasios prabudimą bei meditaciją.