• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Mudra – kas tai

Mudra – tai tam tikras gestas ar kūno padėtis, išreiškianti sielos ir dvasios būseną. Tradiciniuose indiškuose šokiuose mudros – tai tam tikros rankų padėtys, nusakančios šokėjų emocijas ar nuotaiką. Jogoje daugelis mudrų taip pat atliekamos rankomis ir jų tikslas – sutelkti praktikuojančiojo dėmesį į tam tikras būsenas. Kai kurios mudros atliekamos tam, kad išmokti kontroliuoti nesąmoningus fiziologinius procesus. Jos padeda praktikuojančiajam pajausti gyvybinės energijos (Pranos) tekėjimą subtiliuose kūnuose ir išmoko šiuos srautus valdyti bei sąmoningai nukreipti norime linkme. Jos padeda paruošti protą meditacijai, surenkant pojūčius nuo išorinių objektų (pratjahara) ir koncentruojant sutelktą dėmesį į vieną tašką (ekagrama).

Pats seniausias literatūrinis veikalas, skirtas ha – tha jogai, kuriame aprašomos ir mudros, yra “Gheranda – Samhita”. Šioje knygoje Šyva moko savo žmoną ir mokinę Parvati įvairių jogos praktikų, atskleidžia jai mudros svarbą: “ O Deive, aš atskleidžiau tau mudrų praktikas, kurios suteiks tau visas sidhi (mistines savybes)”.

Ilgą laiką šios žinios buvo slaptos, perduodamos mokytojų mokiniams iš lūpų į lūpas.

“Gheranda – Samhita” knygoje aprašomos ir aiškinamos 25 mudros, daugelį iš jų  galima atlikti tik prižiūrint guru ar specialiai tam pasiruošus.

Bazinio ir aukštesniojo kursų metų mes taip pat išmoksime ir įsisavinsime kelias iš jų.