• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Muladhara čakra

Čakra yra stuburo kanalo žemutiniame gale (kryžkaulinis nervų rezginys).
Mula “šaknis” + adhara “atrama”
Liauka: antinksčiai (nuo jų veiklos priklauso gebėjimas atsispirti stresui ir alergijoms)
Spalva: raudona
Veikiami organai: storoji ir tiesioji žarna, kaulai, stuburgalis, kojos, pėdos
Dievybė – Dakini Devi (čakros šakti, aktyvioji galia). Brahma Kūrėjas. Indra Devata. Svajambu Linga.
Žemės principas (prithivi tattwa).
Kvapo jutimas.
Pėdos (veiksmo organas).
Bidža mantra – Lam. 4 raidės (sam, šam, sam, vam) – 4 lotoso lapeliai.
Simbolis – kundalini.
Kvadratas.

Teigiamos savybės: dvasinės energijos atsiskleidimas, troškimas gyventi, gyvybinė jėga, savisauga, ištvermė, ritmas, ryšys su gamta ir žeme, pasitikėjimas aplinka, kantrybė, galėjimas išsikovoti pripažinimą.

Čakros centre yra trikampis, simbolizuojantis trigubą energiją, jame kundalini šakti spindi kaip žaibo blykstė.

Muladharos veiklą harmonizuosite atlikdami RJM I-ojo penkiadienio asanas, grodami būgnais, klausydami ritmingos būgnų muzikos, daugiau vaikščiodami, grūdindami pėdas ir kojas, dažniau vaikščiodami basomis, vilkėdami raudonus rūbus, daugiau uostydami pasaulį, kartodami bidža mantrą, naudodami kvadrato figūrą. Meditacija į šią čakrą suteikia stabilumo ir ramybės.


Muladhara čakra sutverta iš žemės elemento ir simbolizuoja gyvybės atsiradimą. Ji yra uodegikaulio galiuko zonoje. Ši čakra yra subtilios sistemos pagrindas. Ji dar žemiau tos vietos, kurioje glūdi kundalini energija. Sanskritiškai mula reiškia šaknį (t.y. Kundalini), o adharapalaikymą, atramą, taigi Muladhara verčiama kaip „ta, kuri laiko Kundalini.

Pirmoji šios čakros asociacija – išgyvenimas. Pirmoji čakra pati instinktyviausia. Maistas, rūbai, būstas ir saugumas – štai už ką ji atsakinga. Seksas, kaip giminės pratęsimo būdas, taip pat susijęs su šia čakra.

Kad suprastumėte Muladhara čakrą, atkreipkite dėmesį į savo gyvulišką prigimtį. Užtenka jums rasti Žemėje vietą, kuri maksimaliai palaiko jūsų fizinį egzistavimą, ir jūs tuoj pat pajusite galingą energijos srautą. Kiekvienas gyvūnas turi savo gyvenimo arealą, kur jam geriausia gyventi. Kokia aplinka pati geriausia jums?

Pirmoji čakra yra pačioje apačioje, ten, kur vyksta asmenybės užsimezgimo procesas. Stebėti tikrovę iš šios pozicijos labai paprasta, nes kiekvienas turime įgimtą išgyvenimo instinktą. Kiekviename gyvena žvėris. Ši mūsų esybės dalis bijo dieviškumo ir gyvena pagal džiunglių įstatymą: „Kiekvienas už save“.

Šios čakros ribose vyksta pirminis mūsų sąmonės testas. Būtent čia jūs arba įgyjate paties savęs pajautimą, arba jus užvaldo jūsų laikmečio kultūros stereotipai.

Čia ir saugumo išbandymas. Ar jūs tikite savo paties išgyvenimu, o gal nuolat gyvenate baimėje. Baimė veda mus į vienatvę, o tikėjimas – į susiliejimą su gyvenimo srautu, kurio energija daug stipresnė už savąją. Jūs turite nugalėti vienatvės jausmą, patikėti aukštesniąja tikrove, tik taip jūs harmonizuosite Muladhara čakrą.

Muladhara čakra valdo šalinamąja ir reprodukcinę organizmo funkcijas. Seniau kai kurie mokymai bandė pakelti Kundalini energiją per seksualines praktikas (tantrizmas, burtai, šamanizmas), bet šios praktikos gana pavojingos, griaunančioa Muladhara čakrą.

Čakros problemos, susijusios su

  • Kairiąja puse – per didelis mėgavimasis seksu, tantrizmas, okultinės praktikos;
  • Dešiniąja puse – per didelis lytinis susilaikymas, puritoniškumas;
  • Centrine dalimi – nepadorumas, susitaikymo stoka.

Žmonės, kurių Muladhara čakra yra dominuojanti, ne yaptigai išsivystę dvasinės evoliucijos požiūriu. Jie gana primityviai elgiasi ir mąsto. Jie paprastai gyvena savo interesais. Jie linkę kaupti netgi tuos daiktus, kurie jiems nėra reikalingi. Jie elgiasi inertiškai, nesuvokia supančios tikrovės, kitų žmonių problemos juos mažai jaudina. Jų vaizduotė bei kūrybinės galios labai ribotos. Jiems labiau patinka daryti vieną ir tą patį paprastą darbą, ypač tokį, kur nereikia daug mąstyti (pvz., darbas prie konvejerio). Jie gali maitintis bet kokiu maistu, net blogai paruoštu ar sugedusiu. Net dienos metu jie vaikšto apsnūdę. Jie nepatiria stiprių išgyvenimų.

Energijos odžes saugykla

Muladhara yra viena iš svarbiausių energetinių organizmo struktūrų. Būtent ten saugoma neatsinaujinanti kūno energija, vadinama odžes (kinai ją vadina juan-ci). Kanonuose sakoma, kol žmogus neišsekino savo odžes atsargų – jam negresia senatvė, nuolatinės ligos ir mirtis. Odžes energiją mes gauname pradėjimo metu. Odžes aktyviai naudojamas tik vidinio vystymosi ir augimo metu. Odžes yra imuniteto (atsparumo ligoms) ir homeostazės (vidinės erdvės pastovumo) pagrindas.

Egzistuoja nadi kanalas, kuris jungia Muladharą su širdimi. Dalis odžes energijos nuolat cirkuliuoja šiuo kanalu, suteikdama galimybę širdies raumeniui automatiškai susitraukinėti. „Ašta-hridaja-samhita“ kalba, kad su kiekvienu širdies dūžiu mes prarandame po lašą odžes energijos. Kai iškyla ekstremalios aplinkybės, sunkios traumos ir ligos, gręsiančios mirtimi, organizmas mobilizuoja visas energetines galimybes, o kartu ir odžes. Sumažėjus odžes energijai iki dviejų trečdalių prasideda senatvė. Su visišku odžes energijos išsekimu ateina mirtis. Organizmas savo reikmėms nuolat naudoja energiją, gaunamą iš išorinių šaltinių – šviesos, oro, maisto ir kt. Bet kokia atliekama energija transmutuota forma patenka į Muladhara čakrą. Jei tam tikromis aplinkybėmis tos energijos neužtenka, tada naudojama odžes. Taip Muladhara tampa energijos pastovumo organizme garantu. Todėl ji siejama su žemė elementu.

Nekaltybė

Pagrindinė Muladharos savybė – nekaltybė, kuri formuoja tinkamo (dharminio) elgesio pagrindą. Ši savybė labai ryškiai atsiskleidžia vaikų elgesyje. Nekaltybė eina viena koja kartu su vaikiška išmintimi, kurią jis turi nuo pat gimimo. Vaikas instinktyviai supranta fundamentalius gyvenimo pagrindus – verkdamas jis išreiškia diskomfortą, čiulpdamas jis prašo, kad jį pamaitintų. Jei ši prigimtinė išmintis neprarandama, tai augant ji išsivysto į stabilią vertybių sistemą. Per meditaciją mes galime pabudinti pirmaprades Muladharos savybes ir taip tapti dar švaresnėmis būtybėmis. Pasaka „Nuogas karalius“ yra geras vaikiškos išminties pavyzdys.

ganeshSu Muladhara susijęs dievas Ganešas – vaikas su dramblio galva. Jis įkūnija nekaltybę. Jis taip pat be jokių kompromisų ir abejonių saugo Motiną Kundalini (Gauri). Būtent jis praneša motinai Kundalini, kad atėjo laikas keltis, ir būtent jo pyktis gimdo karštį simpatinėje nervų sistemoje to žmogaus, kuris nepasiruošęs bando pakelti Kundalini. Ganešui lenkiamasi kaip pašalinančiam kliūtis dvasios kelyje. Jis valdo kairiąją ir centrinę Muladhara čakros dalį. Jis yra visos subtiliosios žmogaus sistemos pagrindas.

kartikejaKartikėja – demonų naikintojas ir angelų vadas – taip pat susijęs su Muladhara čakra. Jis valdo dešiniąją čakros dalį ir padeda žmonėms išvengti kraštutinio asketizmo, kuris veda į agresiją bei išpuikimą. Kartikėja – jaunystės, grožio ir išminties simbolis.

Įvadas

muladharaEvoliucijos proceso pradžioje atsirado vienaląsčiai organizmai, vėliau jų sandara vis sudėtingėjo, taip atsirado daugialąsčiai organizmai ir galiausiai – žmogus.