• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

NAUJA GOOGLE INICIATYVA – ŠĮ KARTĄ ŠVARIOS ENERGIJOS SRITYJE

googleVienas iš interneto paieškos lyderio „Google Inc.“ įkūrėjų Larry’is Page’as paskelbė apie naują „Google“ tikslą – sukurti tokius energijos šaltinius, kurie galėtų generuoti elektros energiją, pigesnę negu gaunama deginant anglis. 

Ši iniciatyva, pavadinta „Re < C“, finansuos projektus, ieškančius būdų, kaip atpiginti saulės ir vėjo energijos gavimą, taip pat geoterminės energijos išgavimo technologijas. Parama, kuri sieks kelis šimtus milijonų dolerių, bus skiriama moksliniams tyrimams ir gamybinėms firmoms. 

„Google“ planuoja ir pati pradėti mokslinius tyrimus ir tam įdarbinti energetikos ekspertus bei inžinierius. 

L. Page’o nuomone, suvienijus talentingų specialistų, įvairių firmų bei mokslo įstaigų pastangas ir turint pakankamą finansavimą, galima pasiekti proveržio žaliosios energijos srityje. „Mūsų tikslas – pagaminti gigavato galios energijos šaltinių, kurie kurtų pigesnę elektros energiją, negu ji gaminama deginant anglį, ir šį tikslą pasiekti per kelerius metus, o ne dešimtmečius“, – sakė L. Page’as. 
Vieno gigavato pakaktų didelio keliolikos milijonų gyventojų ir pramonės įmonių aprūpinimui elektra – pavyzdžiui, planuojama nauja atominė elektrinė Lietuvoje gali būti iki 3400 megavatų galingumo (tai 3,4 GW), o jos gaminamą elektros energiją dalintųsi Lietuva, Latvija, Estija ir galbūt Lenkija. 

„Google“ kol kas mano didžiausią investicijų dalį nukreipti saulės energijos technologijoms – planuojama, kad jau 2008 m. jos sieks dešimtis milijonų dolerių ir ateityje vis didės. 
„Google“ jau ir pati duoda pavyzdį – ji savo pagrindinėje būstinėje Kalifornijoje naudoja gigantišką 1,6 megavatų galios saulės elementų panelę.