• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Nosies plovimas

Jogos filosofinėje sistemoje yra daug praktikų, kurios padeda palaikyti kūno vidinę ir išorinę švarą. Viena iš tokių praktikų – Džala Netti, kitaip tariant – nosies plovimas. Labai svarbu šią praktiką atlikti teisingai, nes priešingu atveju, ji gali būti labai skausminga. Tai kaip gi mes ją atliekame?

Mums reikės: 

5 g. švarios smulkios druskos (gali būti su jodu) 

0,5 litro švaraus kūno temperatūros vandens (apie+ 36 laipsniai C) 

Ir mažyčio pusės litro arbatinuko su plona ąsele (kad tilptų į nosies šnervę) 

Tirpalą nosies plovimui ruošiame iš švaraus pusės litro vandens ir smulkios druskos. Druska ištirpinama vandenyje ir tirpalas supilamas į arbatinį. Ši procedūra atliekama virš vonios ar kriauklės. Galvytę reikia pasukti lygiagrečiai pasirinktai talpai (ar voniai, ar kriauklei) ir įdėti arbatinuko ąselę į šnervę, kuri yra viršuje. Lėtai ir lengvai vanduo pradeda tekėti į viršutinę šnervę, o išbėga iš apatinės. Pusė tirpalo supilame į vieną šnervę, kitą pusę, į kitą šnervę. Paskui šnypštimu nosies ertmė gerai išdžiovinama. 

Šią procedūrą geriausiai atlikinėti vakarais, prieš miegą, tačiau galima ir ryte. Jei nosytę plausite ryte, tuomet tai reikia atlikti šiek tiek anksčiau, nei susiruošite išeiti į lauką, nes labai svarbu, kad išdžiūtų visas vanduo, likęs po plovimo procedūros. 

Kaip kiekvieną dieną mes valomės dantis, taip kasdien patartina plautis ir nosį, tačiau ir kelis kartus per savaitę atlikus šią procedūrą mes jau pajausime jos efektą. Plaunant nosį, mes aktyviname savo uoslę, išvalome kvėpavimo takus nuo infekcijų ir sloga susirgti labai sudėtinga. Ši procedūra gali išgydyti net įsisenėjusį sinusitą. Žinoma, geriausiai, procedūrą atlikinėti profilaktiškai kas rytą, o ne tuomet, kai jau mus užpuola sloga, tačiau, kaip gydymo priemonę ją taip pat galima naudoti, tik tuo atveju mums reikėtų dar įlašinti 2-3 lašus jodo į mūsų paruoštą tirpalą. 

Tad sėkmės vaduojantis nuo įkyrių, mūsų klimatui būdingų tokių ligų kaip sloga !!!