Panaudojus vieną ar kitą prieskonį galima gauti neįtikėtiną skonį. Tačiau svarbu žinoti saiką, bei turėti truputį žinių koks prieskonis kam skirtas, ką su kuo patartina vengti maišyti ir pan. Aptarsim svarbiausius prieskonius, kurie yra labai populiarūs bei labai stiprūs.
Imbieras – mėsos, žuvų, sriubos patiekalams suteikia tobulumo. Gaminant sushius jisai yra neišvengiamas. Tačiau nereikia pamiršti, kad imbieras yra naudojamas ir saldiesiems patiekalams gardinti. Pavyzdžiui, kiekvienas žino, kad imbieriniai kalėdiniai sausainiai yra gardinami būtent maltu imbieru. Parduotuvėje imbiero asortimentas yra ištikrujų didelis, jį galima aptikti : džiovintą, maltą arba šviežia.
Laurų lapai – matyt, nenustebinsiu sakydama, kad jisai dažnas sriubos prieskonis. Labai stiprus prieskonis. Kadaise laurų lapais buvo papuošti iškilūs žmonės. Laurų lapai naudojami mėsos, troškinių, žuvų bei sriubų patiekaluose.
Paprika – mano pats mėgstamiausias prieskonis gaminant mėsą. Parduotuvėje parduodamas taip pat platus asortimentas šio prieskonio, nuo gaiviai saldžių iki maltų prieskoninių paprikų. Skubu įspėti, kad nors paprika yra tikrai skani, nereikėtų ja piktnaudžiauti, nes skonis gali būti geras ne visiems.
Šafranas – pats prabangiausias ir brangiausias prieskonis. Jisai gaunamas iš krokų žiedų. Naudojamas ryžių, žuvienių, kepinių dažomoji medžiaga. Dažniausiai šafranas yra naudojamas Rytų, Ispanijos ir Italijos virtuvėse.
Anyžiai – šiuo prieskoniu gardinama paukštiena, mėsa, žuvis. Įdomus prieskonis, nes vieniems jisai yra skanus, o kiti jo labai nemėgsta. Dažnai yra vartojami Kalėdinių patiekalų gardinimui.
Kmynai – kaip ir anyžiai yra specifinis prieskonis, vieniems patinka, kitiems ne. Kmynais galima gardinti sūrius, bulves, varškę, pikantiškus kepinius. Lietuvoje kmynai yra dažnas duonos pagardas.
Cinamonas – sakoma, kad cinamonas yra puikus pagalbininkas tiems, kurie nori padailinti savo figūrą. Šis prieskonis yra vienas seniausių. Tinka desertams, ryžiams, kurie yra gaminti iš pieno gardinti. Taip pat naudojamas gaminant karštą vyną, kavą.
Pipirai – galima jį pavadinti prieskonių karaliumi. Bene pats populiariausias prieskonis po druskos. Universalus prieskonis, tinkantis maisto gardinimui.
Gvarzdikėliai – šiuo prieskoniu gardinami kepsniai, sriubos, padažai, kompotas, sūris, karštas vynas ir saldūs patiekalai.
Karis – vienas iš mano favoritų. Labai mėgstu šį prieskonį, jeigu dar nebandėte siūlau jį kuo greičiau išbandyti. Tai pikantiškai aštrus prieskonis, kuris yra kilęs iš Indijos ir tenais gaminamas pagal įvairius receptus. Kariu gardinami ryžiai, mėsos ir žuvų patiekalai.
Muskatas – tinka gardinti špinatų, bulvių, sūrio, maltos mėsos ir kiaušinių patiekalams.
Yra žinoma ir galybė kitokių prieskonių, tačiau aš paminėjau tik pačius skaniausius ir dažniausiai naudojamus. Rekomenduoju nebijoti eksperimentuoti, tikiu, kad atrasite daugybę skanių kombinacijų.
STRAIPSNIO AUTORIUS: valgis.lt
Jei žinote įdomių straipsnių rašykite mums ir mes juos paskelbsime mūsų puslapyje – monika.domeikiene@gmail.com :)