• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Sahasrara čakra

Čakra yra smegenyse, aukščiausias kaukolės taškas.

Sahasrara “tūkstantis
Liauka: epifizė (nuo jos veiklos priklauso miego ir budėjimo ritmas)
Spalva: balta, violetinė, auksinė
Dievybė: Šiva
Bidža mantra – Aum
Simbolis: lotosas. Tūkstančio lapelių lotosas simbolizuoja dieviškumo principą.
Kosminė sąmonė, esanti anapus
Veikiamos kūno dalys: vidurinės smegenys, akys, visas organizmas

Teigiamos savybės: ryšys su visata, dvasinė jėga, dvasingumas, religingumas, tikėjimas, viską apimantis žinojimas, vidinis matymas.

Sahasraros veiklą harmonizuosite atlikdami RJM penkiadienių asanas, keliaudami po kalnus, medituodami, būdami ramybėje, melsdamiesi, pasikliaudami intuicija, vilkėdami baltus rūbus, priimdami pasaulį, kartodami bidža mantrą.


sahasraraSeptintoji čakra – Sahasrara  (sanskrito k. – Sahasrāra). Sahasrara čakros projekcija yra brahmarandros zonoje, vietoje, kur suauga du momenkauliai ir pakaušio kaulas. Čakra labiausiai susijusi su dešiniosios pusės galvos smegenimis. Sahasraros pasireiškimas: vibracija, vėsus dvelksmas. Čakros elementas – sąmoningumas.

Sahasrara taip pat turi kitus galimus pavadinimus: „Tūkstantlapis Lotosas”, „Brahmarandhra” („Dievo durys“) arba „Milijono spindulių centras”, kurie spindi taip pat kaip Saulė. Manoma, kad ir brangiausiais akmenimis bei metalais išpuoštos karūnos, kurias visais laikais nešiodavo karaliai bei kiti autoritetingi asmenys, simbolizuoja Sahasrarą čakrą. Tai noras pabrėžti žmogaus individualų ir kolektyvinį sąmoningumą, už ką ir atsako septintoji čakra.

 Vis tik dažniausiai šią čakrą simbolizuoja pilnai atsivėręs lotosas, sudarytas iš 1000 žiedlapių, kurie yra sugrupuoti į 20 sluoksnių po 50 žiedlapių. Šis žiedas reiškia atvirumą Šviesai.

Sahahsraros spalva dažnai apibūdinama kaip violetinė, balta arba auksinė, tačiau ši čakra neturi konkrečios spalvos – tai tyra šviesa, sudaryta iš visų pasaulyje egzistuojančių spalvų. Šią čakrą galime įsivaizduoti kaip prizmę, per kurią universali visatos energija kaip saulės spinduliai lūžta sudarydama visų čakrų spalvas. Sahasrara – tai čakra, kuri savyje sujungia šių čakrų savybes. Tai paskutinis etapas, kurį pasiekia žmogus savo sąmonės vystymesi.

sahasrara-chakraSahasrara čakra kontroliuoja kankorėžinę liauką, kuri yra smegenyse (vieta, kur susikerta dvi tiesės, išvestos iš trečiosios akies ir viršugalvio), o jos funkcija informacijos perdavimas organizmui apie šviesą, esančią išorėje, kas lemia  miego ir budėjimo ritmą, taip pat melatonino, kuris buvo vadinamas „dievų gėrimu“, gamybą. Kadangi kankorėžinė liauka yra pagrindinė liauka endokrininėje sistemoje, ji kontroliuoja kitų liaukų veiklą, taip ir Sahasrara kontroliuoja kitų šešių čakrų funkcionavimą. Liaukos veikimas priklauso nuo to, kiek mes esame susiję su Dievu ir Kosmine sąmone. Liauka geriausiai veikia vaikams, o jau po septynerių metų, negaudama užtektinai Dieviškos energijos, ji atrofuojasi. Dėl prastos šios liaukos veiklos pradeda  silpnai veikti medžiagų apykaitos procesai, o tai lemia susilpnėjusio imuniteto ir ligų atsiradimą, staigius organizmo senėjimo procesus. Shasrara atsako už mūsų sąmonę, todėl vystydami savo sąmonę, keisdami savo minčių kryptį galime įtakoti ir keisti organizmo veikimą, priversti pasitraukti ligas, grąžinti organizmui jaunystę.

 Septintoji čakra atsako už aukštesniąsias proto funkcijas, ypač už įžvalgumą (buddhi). Sahasrara čakra padeda įgyvendinti žmogaus karmines užduotis, reguliuoja elgesį ir asmenybę tam, kad žmogus gyventų paklusdamas karmos dėsniui. Sahasrara yra dvasingumo, apsivalymo ir didybės centras.  Per šią čakrą žmogaus dvasia susijungia su Visatos Dvasia, su kosmine sąmone, o žmogaus individuali sąmonė susijungia su kolektyvine sąmone, visiškai joje ištirpdama ir paklusdama kosminiams principams. Sahasraros čakros tūkstantžiedis Lotosas tampa baigtinės ir pilnai išsiskleidusios sąmonės simboliu. Visų Nadi kanalų – Ida, Pingala ir Sašumna, energija susijungia šioje vietoje, tartum tūkstančio upių vandenys susilieja jūroje. Tai Dievo Šivos sostas, Aukščiausiasis Aš, Aukščiausioji sąmonė.

 Meditacijos metu pasiekiama Samadhi, kada protas pasiekia visišką ramybę ir susilieja su  trim elementais: žiniomis, žinių šaltiniu ir žinių objektu. Samadhi – tai tyra visiško neveiksnumo palaima. Tai yra stadija, kai mūsų prote susijungia mūsų emocijos, jausmai ir troškimai. Šiuo momentu žmogus atsiskiria nuo iliuzijos. Tas, kuris patiria tokią būseną, yra atleidžiamas nuo Karmos ir pasiekia Mokšą – visišką atleidimą nuo atgimimo ir mirties ciklo.

  • Jei čakra nesubalansuota, gali pasireikšti ypač didelis pranašumo jausmas, atitrūkimas nuo realybės ir aplinkinių, žmonių ignoravimas. Sahasrara taip pat reguliuoja visos centrinės nervų sistemos veiklą. Jei čakra netinkamai funkcionuoja, gali ištikti tokios ligos, kurios susijusios su mąstymo procesais: Alzhaimeris, šizofrenija ar Parkinsono liga. Šios čakros problemas sukelia dogmatizmas, kenkimas sau, abejonės Dievu, prieš Dievą nukreipta veikla.
  • Jei Sahasrara čakra subalansuota, žmogus gerbia gyvenimą, nenusigręžia nuo žmonių ir tarnauja jiems. Todėl ši čakra mus moko empatijos kitam žmogui ir gebėjimo būti „čia ir dabar“.

Ir vistik tikroji čakros prigimtis yra už žmogaus supratimo ribų. Pagrindinė taisyklė –  nesiekti šios čakros sąmoningumo per prievartą, šis patyrimas ateis tada, kai žmogaus nervų sistema bus visiškai pasiruošusi begalinei realizacijai ir susijungimui su visatos jėga.

 Sahasrara čakra priskiriama taip vadinamam “egregoro centrui”. Egregoras yra kolektyvinis energoinformacinis laukas, apjungiantis skirtingų bendruomenių žmones į vieną sistemą. Egzistuoja šeimos, miesto, šalies, nacijos, politinės partijos, religinės mokyklos, planetos ir net Visatos egregorai. Žmogus gali būti veikiamas iš karto kelių egregorų. Kiekvienas žmogus nuolat, suvokdamas tai ar ne,  tarnauja kažkokiam egregorui keisdamasis su juo informacija ir energija. Kuo ilgesnį laiką egregoras gyvuoja ir kuo daugiau žmonių jis apjungia, tuo didesnė jo energetinė galia. Tapdamas kokios nors dvasinės – religinės tradicijos pasekėju, žmogus tuoj pat gauna to egregoropalaikymą ir apsaugą. Sahasrara čakra šią energiją sublimuoja ir naudoja ją kūno reikmėms. Tada egregoras reikalauja iš žmogaus tam tikro tarnavimo. Šiame etape žmogus turi ne tik imti, bet ir duoti kažką mainais. Energetinis palaikymas tada priklauso nuo paties žmogaus pastangų. Jei žmogus nevykdo jam paskirtų užduočių, ryšys su egregoru ims silpnėti. Žmonės, kurie pasiaukojančiai atiduoda save tarnaudami egregorui, nuolat išlieka energoinformaciniame sraute, patenkindami savo kūno ir proto poreikius. Abstraktus mąstymas, kūryba, meditacija ir aiškiaregystė susiję su Sahasrara čakros funkcionavimu. Be šios čakros atvėrimo neįmanomas kontaktas su aukščiausiomis gamtos jėgomis.

 Žmonės, kurių dominuojanti čakra – Shasrara – labai retai sutinkami šiame pasaulyje. Tai visada ypatingos asmenybės. Jie būna įvairių egregorų lyderiai. Jie įtakoja istorijos eigą. Jiems duota galimybė įkvėpti kitus. Paskui juos seka šimtai ir tūkstančiai žmonių. Kai kurie jų sąmoningai ar nesąmoningai atlieka dangiškos hierarhijos užduotis, todėl gali gauti neribotas galimybes. Net jeigu tai piktieji genijai, kol jie neatliks savo misijos, niekas negalės jiems nieko padaryti. Jie turi stiprią apsaugą. Jų gyvenimas ir likimas jiems patiems nepriklauso. Kai kurie yra Dievo valios vykdytojai. Tada juos vadina pranašais ir šventaisiais. Šie žmonės gali daryti stebuklus, nes jiems iš aukščiau duota tokia galia ir energija.

lord-kalki KALKI

Sahasraros dievybė – Kalki (“baltas žirgas”), paskutinioji Dievo Višnaus inkarnacija. Kalki įsivaizduojamas kaip raitelis ant balto žirgo, Apokalipsės raitelis. Jo tikslas – su vienuolika griaunančių jėgų (Ekadeša Rudra) nugalėti visą blogį, pašalinti piktadarius, atstatyti Dharmą, parengti ateinantį pasaulio atgimimą ir Žemėje nustatyti Dieviškų Jėgų Karalystę.

Tai vienintelis “būsimasis” mesijo Višnaus avataras, kuris, pagal mitologinę chronologiją, ateis Kali jugos pabaigoje. Jis tas, kuris duos mums galimybę pripažinti tiesą.