• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Skraidančią lėkštę varys jonizuotas oras

nso-65212409Naujoviškas lėkštės formos skraidantis aparatas į orą turėtų pakilti jau po kelių mėnesių, tačiau tai nebus NSO.

Floridos universiteto profesorius Subrata Roy, kuriantis šį skraidymo prietaisą, jį vadina „besparne elektromagnetine skraidymo priemone“ (wingless electromagnetic air vehicle arba WEAV).

WEAV naudos magnetohidrodinamikos fizikinį reiškinį – šiame prietaise esantys elektrodai jonizuos orą, o juo bus leidžiama elektros srovė, todėl oras ims judėti ir suteiks impulsą aparatui.

Numatoma, kad lėkštė turės du elektrodų komplektus – esantys jos apačioje suteiks keliamąją jėgą, o kraštuose – vers prietaisą skristi. Toks aparatas neturės judančių variklio dalių.

Beje, panašiu principu buvo varomas ir Sovietų Sąjungos povandeninis laivas Holivudo filme „Raudonojo spalio medžioklė“ – elektrodų blokai jonizavo jūros vandenį ir išstumdavo jį per laivagalį, versdami laivą be jokio garso judėti pirmyn.

Tačiau WEAV nebus pirmasis tokiu būdu varomas skraidymo aparatas – prieš 8 metus NASA magnetohidrodinamine jėga pavyko pakelti į orą skraidymo aparato modelį, tiesa, prijungtą prie išorinio maitinimo šaltinio. Tuomet buvo manančių, kad pavyko išrasti antigravitacinį skraidymo aparatą, tačiau ši teorija greitai buvo paneigta – jį patalpinus vakuume, pasirodė, kad prietaisas nebepakyla.

Tačiau net jei Floridos universiteto mokslininkų bandymai bus sėkmingi, WEAV, deja, negalės būti panaudotas tarpplanetinėms kelionėms – judėti jis gali tik dujinėje aplinkoje.

Dailininko piešinyje – taip WEAV galėtų atrodyti skrendantis Marso atmosferoje.

/www.mokslasplius.lt/