• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

SVAJONIŲ KELIAIS: Sikrags, birželio 24 diena

Latvija, Sikrags
Dvidešimt pirmoji kelionės diena

Pirmą kartą per visą Svajonių Keliais karavano kelionę trumpiausią vasaros naktį sutikome Latvijoje, kur šį gamtos ciklo virsmą mūsų kaimynai švenčia ypatingai. Latvija garsėja savo nacionaline švente Lyguo (latv. Jāņi arba Līgo svētki) kuri siejasi su giliomis pagoniškomis tradicijomis ir latviams reiškia ne tik vienovę su gamta, bet ir savo identiteto, laisvės įtvirtinimą. Pagal Sašos II-jo pasakojimą, kuris užaugo Latvijoje, krikščionybės  ir sovietmečio laikotarpiu šią šventę drausdavo, bet žmonės ilgus metus išlaikė šią tradiciją, tyliai švęsdami savo namuose.

Tiek miesteliuose, tiek ir pajūryje buvo galima pajausti Lyguo šventės atmosferą ir patvirtinti, kad tai tikrai tautą vienijanti šventė ir švenčiama ne iš pareigos. Senų pagoniškų tradicijų ir šiuolaikinio pasaulio derinį gražiai iliustravo žali berželiai egzotinių vaisių fone, lauko gėlių puokštės ir tarp “prekybcentrio” lentynų, tarytum laikmečiuose pasiklydusios vainikuotos vaidilutės.

 

Tuo tarpu pajūryje nuo pat ryto dygo vienas už kitą įdomiau suręsti laužai, kurie vėlai vakare virto ugnies ir tautiškų ritualų fiesta.

 

Grįžtant prie mūsų klajojančių svajotojų tautelės ir tęsiant pradėtą vienybės temą, toliau norisi papasakoti apie mūsų bendruomenės draugišką talką (šiandien dar vadinama “Team building“). Šį kartą bendram darbui mus sujungė neįprasta užduotis – šienapjūtė Aivos sodyboje, kad sukurti jaukią aplinką atvykstantiems svečiams. Visi stengėsi ir palaikė vienas kitą įvairiais būdais.

 

Mūsų pastangas ir paruoštus apartamentus jau spėjo teigiamai įvertinti pirmieji svečiai, o žvaigždučių kiekis paaiškės jiems išvykus.

 

Šiandien sulaukėme Akvilės ir Jovitos, o Mokytoją išlydėjome ilgajam savaitgaliui į Lietuvą. Rytoj ketiname judėti į kitą, ramesnę vietą, nes kol Latvijoje tęsiasi šventinė savaitė, čia gausu lankytojų.

 

Tekstą parengė / Silvija
Nuotraukos / Elena, Silvija, Deimantė