• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

SVAJONIŲ KELIAS: 104 diena, Liepoja, 13 stotelė

Ruošiant šios dienos aprašymą, sužinojau, kad yra gražus lietuviškas žodis ‘gintarauti’ reiškiantis rinkti gintarą. Ne dažnai prireikia tokio termino, nes nėra daug atvejų, kada gitarą galima rinkti kaip grybus ar uogas – būtent rinkti, o ne rasti. Nežinia ar tai ypatinga vieta kur jūra nuolat išskalauja gintarą, ar tai tik atsitiktinis kartas, bet šiandien paplūdimyje beveik visą dieną buvo galima stebėti žmones besikapstančius pakrantėje ir renkančius gintarus.

Tiesa, gabalėliai nedidukai, bet koks malonumas rasti mažytį, saulėje suspindusį “lašelį”  margaspalviame jūros kriauklyčių ir dumblių fone. O jeigu dar pagalvoji kiek tam gabalėliui metų… Vikipedijoje rašoma, kad Baltijos gintaras, dar vadinamas Šiaurės auksu, yra išskirtinės rūšies gintaras, randamas Baltijos jūros regione, kuris formavosi prieš apytiksliai 50 mln. metų, kai Baltijos jūros baseine vešėjo masyvūs subtropiniai miškai.

 

Vasara toliau dalina bonusus –  po vakar rudeniškai apniukusio oro, šiandien vėl šviečia saulė ir nerealiai šilta,  kai kas net su “darbo stalais” išlindo iš namelių, dar pasimėgauti  švelniu vasaros desertu.

 

Tekstas / Silvija
Nuotraukos / Dovilė, Silvija

 

Daugiau keliautojų pasakojimų skaitykite SVAJONIŲ KELIAIS 2019 metų archyve.