• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.01.26
Lev Bechakas
Meditacija
2022.01.25
Lev Bechakas
Meditacija

Лев Бехакас
Медитация для похудения

Tvarkaraštis

Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

SVAJONIŲ KELIAS: 84 diena, Sikrags, 10 stotelė

Šios dienos apžvalgoje be įprastų kasdieninių kronikų truputis istorijos ir neįprastų įdomybių.

Pažinimas: sužinojome, kad gyvename regione vadinamame  ‘Lyvių pakrantė’. Tai speciali pajūrio teritorija Šiaurės Kurše, Latvijoje, aprėpianti dvylika senųjų lyvių kaimų. Lyviai – seniausia Latvijos tauta, kuri netgi kuriam laikui buvo dingusi iš istorijos. Pagal 1959 metų statistiką, lyvių buvo likę vos 200 , o 1990 metais jau tik apie 35 žmonės galėjo šnekėti lyvių kalba, iš kurių vos 15 – laisvai. Ir tik 1991 metais Latvijos vadovybė išskyrė šį specialų regioną, lyvių kalba vadinamą Livõd Randa, kuris pripažintas nacionaliniu lygiu apsaugota Livonijos kultūros ir istorijos vieta. Šis regionas netgi turi savo vėliavą ir žemėlapyje išskirtą teritoriją.

 

 

Įdomybės: kas autorius ir kokia technika sukurti šie paveikslai?

 

Tai satelito nuotraukos. Išties įdomu kieno ranka taip “sušukavo” didžiulį Kolkos miškų masyvą? O antroje foto – netoli Engures ežero matomas keistas geometrinių formų objektas, kurio kilmės taip pat dar neišsiaiškinome.

 

 

Dienos naujienos: Pirmą kartą Svajonių Kelyje – bulviniai blynai !!!  Deimantės tėčio receptas, paruoštas padedant visai šeimai ir patiektas su šviežia bruknių uogiene – ❤️❤️❤️.

 

 

Vakaro filmas: ‘Pasikartojantis, bet niekad nesikartojantis…‘ – 84 serija.

 

 

Tekstas / Silvija

Nuotraukos / Jelena, Silvija