• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

SVAJONIŲ KELIAS – 97 diena, Gipka, 20 stotelė

Šiandien mūsų rubrikoje unikalus Edvino reportažas apie vorą :)

Jau daugiau kaip tris savaites prisikabinęs prie III namuko automobilio durų kartu su „Svajonių keliu“ keliauja  voras. Galbūt ir nieko ypatingo keliaujant gamtoje išvysti prisikabinusį prie automobilio vorą. Tačiau šis mažas gyvūnėlis kone kas dieną demonstruoja neregėtą atkaklumą ir įspūdingus gebėjimus prisitaikyti prie itin sudėtingų gyvenimo sąlygų, kurias jam nuolat sukuria „Svajonių kelias“ . Tam tikrų voro savybių net mes, žmonės, galime pasimokyti.

Viskas prasidėjo prieš kokių 20 dienų, kuomet šis voras įsikūrė ant mano automobilio stogo bagažinės. Nieko neįprasto, juk mašina nejudinama kelias dienas stovėjo Aivos sodybos kieme, kuriame augo daugybė medžių ir krūmų. Po kelių dienų, kažkuriam iš žmonių prireikus atsidaryti stogo bagažinę, voratinklis buvo akimirksniu suplėšytas. Voras nepasidavė ir įsikūrė ant priekinių automobilio keleivio durelių, numegzdamas savo tinklą tarp automobilio veidrodėlio ir mašinos durų. Ši vieta jam taip patiko, jog jis joje nusprendė apsigyventi.

Šiam vorui teko išgyventi nežmoniškas (ir turbūt net ne voriškas) sąlygas ir išbandymus, norint toliau gyventi patikusioje vietoje. Mat su šiuo automobiliu aš beveik kiekvieną dieną nuvažiuodavau po 30 km vykdamas žvejoti. Ir patikėkite manimi, po tokios kelionės iš didžiulio voratinklio lieka tik keli sudriskę siūlai. Maža to, automobiliui pasiekus 90 km/val greitį, voratinklis dėl oro pasipriešinimo ima taip smarkiai plevėsuoti ore, jog jeigu voras nesuspėja susiorientuoti ir saugiai pasislėpti automobilio veidrodėlyje, jam tenka be jokios užuovėjos išsilaikyti už plyštančių savo tinklo siūlų nuolatiniame 25 m/s vėjyje. Tai matydami automobiliu važiuojantys keleiviai dažnai nuoširdžiai stebisi: „Kaip šiam vorui pavyksta išsilaikyti? Kodėl jis nepasirenka sau lengvesnių gyvenimo sąlygų?“. Kad ir kokie bebūtų atsakymai į šiuos klausimus, viena aišku – šis mažas trapus gyvūnas demonstruoja pagarbos vertas pastangas ir atkaklumą siekiant savo tikslų. Vienas jų yra tiesiog akivaizdus (nors vorui ir nesuvokiamas) – keliauti „Svajonių kelyje“ :). Todėl net neabejoju, kad  žmonės taip pat gali įdėti daugybę pastangų ir kantrybės tam, kad eitų savo pačių gyvenimo svajonių keliu.

​Kitas pastebėjimas – kaip aplinkinis žmonių pasaulis reaguoja į tokias didžiules mažo gyvūnėlio pastangas. Juk „normalių“, patogaus ir saugaus gyvenimo ieškančių vorų yra pilni miškai, pilnos pakampės, tačiau jų niekas nepastebi, niekas apie juos nerašo ir niekas jais nesižavi, kaip šiuo mažuoju „Svajonių kelio“ keliauninku.  Ar mūsų voras tą mato ir supranta, tuo didžiuojasi, ar jam nuo to lengviau gyventi? Tikrai ne. Nepaisant to, už šį vorą žymiai sudėtingesnės būtybės jį pastebi,  juo žavisi, apie jį rašo ir skaito. Taigi neįprastas “keliauninko” gyvenimas daro įtaką ne vorams, ne musėms, o žmonėms. Tad nepasiduokite sunkumams ir Jūs – tikslų siekėjai, svajotojai, keliautojai ar nuotykių ieškotojai! Galbūt to nepastebėdami, Jūs esate ar būsite  svarbūs supančiam pasauliui, net jeigu ir jausitės pavargę, visų apleisti ar kasdien kovojantys su vėjo malūnais.

 

Mes esame čia:

Visus norinčius atvykti prašome kreiptis į Deimantę. Geriausia planuoti savo atvykimą iš anksto, nes vietų skaičius ribotas! Deimantė suteiks informaciją, kada galite pas mus atvykti, kaip atvažiuoti, ką su savimi pasiimti, supažindins su stovyklavietės taisyklėmis. Jos telefonas +37060923927, el. paštas – deimuta@gmail.com. Kreipkitės visais įmanomais būdais: telefonu, viber’iu, messenger’iu, el. paštu, siųskite pašto karvelius ir bandykite perduoti mintis telepatiškai, nes pas mus striginėja ryšys ir internetas :)

Norintys matyti mūsų gyvenimą budinčiojo akimis skaitykite čia – SVAJONIŲ KELIO DIENORAŠTIS.

Ankstesnių dienų įspūdžiai: