• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

SVAJONIŲ KELIAS: 97 diena, Sikrags, 12 stotelė

Šiandien vėl kelionės diena ir tuo pačiu gera proga pradėti jau senokai brandintą temą “Pakelės užrašai”. Pati kelionė, tai tarytum trumpametražis filmukas, kur atkarpoje nuo fiksuoto taško “A” iki taško “B” prabėga mažytis gyvenimas su gausybe scenų, nuotykių, vaizdų. “Sugrįžimas į Sikrags” – taip pavadinčiau šios dienos “Pakelės užrašų” pasakojimą, nes tai vieta kur norisi sugrįžti.

Pradinis taškas “A” – Upesgriva. Keliolika minučių organizuoto darbo ir bendras ūkis tvarkingai supakuotas geltonoje “dėžutėje”, o erdvioje gamtos “svetainėje” mūsų kaip ir nebūta.

 

Vėl kelyje – važiuojant karavano kolonoje, svarbu priekyje matyti patikimą draugo “nugarą” ir pastebėti ar neatsiliko iš paskos riedantys ekipažai. Racija nuolat po ranka palaikyti ryšiui – maža kas, ypač jeigu labai norisi sustoti kavos ar ledų.

 

Šį kartą sustojimą ledams suderinome su mažiau reikšmingais dalykais, tokiais kaip kuro ir dujų papildymas. Degalinė verta vos ne atskiro pasakojimo – tai sovietmečio laikų apgriuvusių pastatų fone įsikūrusi mažutė LATEVA tinklo degalinė, kurios savito stiliaus dizainas gali drąsiai konkuruoti su garsiųjų degalinių šablonišku įvaizdžiu. Čia netgi padėkliukas grąžai turi savo simboliką ir mintį apie tarpusavio bendravimo kultūrą.

 

Pro langą skrieja jau daug kartų pravažiuotos Kolkos vaizdai. Pasiekus Kolkos rago viršūnę, žiedas nukreipia į kelią einantį  palei jūrą, toliau vaizdingos pakelės ir jau pažįstama nuoroda į Sikrags kaimelį.

 

Keliukas, vedantis į atokų Sikrags kaimelį, vis siaurėja, vis dažniau tenka stebėti veidrodėlį, kad nameliu nekliudyti etnografinio, čia gyvenančios lyvių tautos paveldo. Šiemet su pasidižiavimo šypsena prisimename, kaip praėjusį sezoną, lankydami šią vietą nusprendėme, kad su nameliais čia tikrai pravažiuoti neįmanoma :)

 

Galiausiai finišo tiesioji, keli metrai ir taškas “B” pasiektas. Dar šiek tiek kantrybės, tikslumo ir pagal paruoštą planą išdygsta SK miestelis – šį kartą jis primena šachmatų lentą, kur  tvarkinga pirmos eilės pėstininkų eilutė subtiliai pridengia bendrą virtuvės zoną.

 

Straipsnį parengė Silvija

 

Daugiau keliautojų pasakojimų skaitykite SVAJONIŲ KELIAIS 2019 metų archyve.