• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Udžai kvėpavimas

Tai vienas pagrindinių jogų kvėpavimo pratimų, kurį gali atlikti visi. Po tokios kvėpavimo treniruotės pasijusite žvalesni ir jausite šilumą. Šis kvėpavimas atliekamas ir gydomaisiais tikslais, nes taip kraujas gauna daugiau deguonies, išsivalo nosiaryklė, iš gerklės pašalinamos gleivės. Pratimas naudingas turintiems padidėjusias migdolines liaukas, adenoidus, sergantiems astma, tuberkulioze, kvėpavimo takų ligomis ir dažnais bronchitais. Reguliarios treniruotės yra puiki profilaktinė priemonė nuo galvos skausmo, kosulio, slogos, virškinimo bei kepenų veiklos sutrikimų, dujų kaupimosi. Pratimas padės atstatyti užkimusį balsą, pagerins virškinimą, nuramins, pagelbės atitolinti senatvę.

Pratimo atlikimas.

Patogiai atsisėskite. Pradžioje iškvėpkite visą turimą orą. Po to truputį pakeldami krūtinę, lėtai, giliai, vienodai ir lygiai įkvėpkite per nosį. Įkvėpimo metu įtempkite antgerklį taip, kad gerklėje pasigirstų ošiantis trinties garsas (ošimas turi jaustis tik gerklėje, bet ne nosyje). Akimirkai sulaikykite kvėpavimą. Lygiai taip pat ramiai ir vienodai iškvėpkite laikydami pakeltą antgerklį, kad girdėtųsi ošimas. Po iškvėpimo akimirkai sulaikykite kvėpavimą. Po to pradėkite naują ciklą.

Iškvėpimas turi būti dvigubai ilgesnis nei įkvėpimas. Pradėti galima nuo įkvėpimo, kuris trunka 5 sekundes, ir iškvėpimo, kuris trunka 10 sekundžių. Per laiką reikėtų ilginti įkvėpimą bei iškvėpimą, bent iki 10:20 sekundžių. Atlikdami pratimą neturite jausti svaigulio ar oro trūkumo.

Pratimą galima atlikti su retencija (kvėpavimo sulaikymu po įkvėpimo). Įkvėpimo – retencijos – iškvėpimo santykis gali būti 1:2:2, 1:3:2 arba net 1:4:2. Bet jei jūsų kraujospūdis aukštas, ilgam sulaikyti kvėpavimo nereikėtų.

Patariama kasdien atlikti bent po 10 tokių įkvėpimo – iškvėpimo ciklų.

Atliekant asanas galima kvėpuoti ošiančiu udžai kvėpavimu. Taip kvėpavimo funkcija darosi kokybiškesnė bei geriau įsisavinamas deguonis ir prana.