• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

MEDŽIAI

Manau sutiksite, kad pasivaikščiojimas miške, parke, alėjoje nuramina, atpalaiduoja nuo stiprios nervinės įtampos, o vakare
užtikrina ramų ir stiprų miegą. Taip jau yra, kad mus supanti gamta gali stiprinti, globoti, suteikti energijos tik reikia mokėti ją pasiimti. Miško oras prisisotinęs neigiamą krūvį turinčių jonų. Jie palankiai veikia žmogaus organizmą ir iš esmės sulėtina senėjimą, nes kuo daugiau ore neigiamų jonų, tuo geriau audiniai ir organai aprūpinami deguonimi. Be to, tie jonai pražūtingi bakterijoms. Ypač jonizuotas pušyno oras.

Pagal medžių biolokacijos intensyvumą bei pobūdį, mokslininkai juos suskirstė į tris tipus:

  • teikiančius energiją („donorai“),
  • paimančius energiją (“vampyrai”),
  • neutralius.

Savo energija dalinasi: ąžuolai, akacijos, beržai, pušys, klevai, gluosniai, liepos, kaštonai, uosiai, šermukšniai, obelys.

Pasisavina žmogaus energiją: drebulės, topoliai, eglės, alksniai, ievos (tarp jų žmogui reikėtų būti, kai jam bloga, pikta, kai kankina stresas; šie medžiai pagerins savijautą išsiurbdami blogą energiją).

Jei žmogus neserga jokia liga, tačiau jaučia protinį ir fizinį nuovargį arba paprasčiausiai norėtų papildyti ener­gijos atsargas, geriausia pabūti su medžiais donorais. Sveikam žmogui ilgai būnant tarp medžių vampyrų gali pradėti skaudėti galvą, apimti miegas. Medžiai vampyrai padeda, kai sergama įvairiomis infekcinėmis ligomis. Esant uždegimams, spazmams jie ištraukia neigiamą ener­giją. Sergantiems patariama pirmiausia pabūti šalia medžio vampyro, o paskui – šalia donoro.

Kokia turi būti kūno padėtis „bendraujant” su medžiu? Rekomenduojamos trys:Tree-11

  • žmogus prie medžio liečiasi nugara (labiau tinka vyrams);
  • liečiasi krūtine ir pilvu (labiau tinka moterims);
  • liečiasi delnais (ši padėtis tinka žmonėms, kurių jautri del­nų oda).

Prigludus prie medžio reikia įsivaizduoti, kad pamažu su juo susilieji, kad tai malonu. Reikia pasirinkti tvirtą ir sveiką medį, kuris auga ekologiškai švarioje aplinkoje.

Taip pat būtina patikrinti, ar medis pasiruošęs su žmogumi pasidalinti savo energija: per sprindį lygiagrečiai su medžio kamienu išskėstais pirštais laikome dešinę plaštaką (kairiarankiai – kairę). Jei po keliolikos ar keliasdešimties sekundžių pirštų galai ar delnas pradeda šilti, pajuntame dilgčiojimą, medis linkęs su mumis bendrauti.
Bendraujant su medžiu būtina mintimis pakilti jo kamienu, apsižvalgyti, išvysti kosmoso begalybę, pajusti sulčių tekėjimą stiebu, kuo daugiau susilieti su medžiu, jausti, kad esate vienas organizmas. Tokioje būsenoje gali­ma patirti daug malonių akimirkų – nuo švelnaus saulės spin­dulio, lengvo vėjelio iki galingos jėgos, einančios iš žemės, pajautimo. Bendravimo su medžiu seanso metu grįžta laimės, kaip natūralaus pasaulio būvio, pojūtis.

Ąžuolas

Jo šaknų ir medienos tvirtumas byloja ir apie stiprią bioenergetinę galią. Stiprus ąžuolo energetinis laukas žmogui daro tik teigiamą poveikį. Šis medis ne tik sustiprina žmogų, bet netgi švarina jo mintis. Po ąžuolo terapijos žmogus jaučia palengvėjimą visame kūne. Ne veltui mūsuose ąžuolų vainikais pagerbiami didvyriai, nugalėtojai. Senoliai virš galvos kabina ąžuolo šluoteles, kad kvėpuodami jo aromatu, atgautų organizmo stiprumą.

Šis medis žmogui suteikia energijos, pagreitina organizmo medžiagų apykaitą, reguliuoja limfmazgių darbą – organizmas lengviau išsivalo. Ąžuolas padeda gydyti odos uždegimus, alergijas. Ąžuolas yra draugiškiausias, jis atiduoda energiją net 60 proc. jos norinčiųjų.

 Akacija

Po ąžuolo pagal energijos stiprumą yra akacija. Šis moterišku vardu pavadintas medis nepasižymi nei galingumu, nei liemens išlakumu, nei lapijos grožiu, tik… nuostabiai kvepiančiais žiedais. Žydi akacija ar ne, jos skleidžiama bi
oenergija labai stipri ir veiksminga. Liesdamas jos kamieną žmogus įgauna žvalumo, pajunta palengvėjimą, pasitaiso jo nuotaika. Akacijos bioenergija tinka kiekvienam, nesvarbu, kokie negalavimai kankina žmogų. Mokslininkų nuomone, akacijos energija labai stiprina moterų sveikatą.

Dar sakoma, jog akacija – medis gimdantis gyvybę. Jau gilioje senovėje pagonių poros prašydavo sveiko kūdikio. Akacijos energetika padidina vaisingumą, pažadina giminės tęsimo instinktą tiek vyrams, tiek moterims.

Šermukšnis

 Į akaciją savo lapais panašus šermukšnis, tačiau jo bioenergetinis laukas kur kas silpnesnis, nors ir teigiamas. Šermukšnio biolaukas lengvina virškinimą, padeda atgauti jėgas, apetitą.

Savo energetika giminingas obeliai, tačiau globoja vyresnes moteris. Tai pats geriausias sąjungininkas moterims, kurios patiria didžiausią pasitenkinimą fizinėje meilėje.

Klevas

Eidamas lieknakamienių klevų alėja aiškiai jauti gana stiprų jų bioenergijos lauką. Tokios alėjos dar yra išlikusios buvusių dvarų parkuose, jais apsodindavo keliukus į sodybas. Sodinkime juos apie savo sodybas, nes tai puikūs bioenergijos “donorai”.

Klevas padeda atsipalaiduoti, ramina nervus, mažina įtampą. Jis tinka įtemptą darbą dirbantiems, nuolat skubantiems žmonėms. Taip pat padeda atgauti dvasinę pusiausvyrą, nusiraminimą, pasitikėjimą savimi. Tai vidinės energetinės jėgos subalansavimo medis. Jis sugeria varginančias emocijas, atpalaiduoja nuo jų.

 Pušis

 Savo bioenergetiniu lauku nuo seno garsėja pušis. Deja, jos poveikis tinka ne kiekvienam. Po pušynus rekomenduojama vaikščioti kvėpavimo takų ir plaučių ligomis sergantiems žmonėms, o turintiems širdies negalių šis laukas visai netiks. Pušų skleidžiama bioenergija žmogui sunki. Yra rizikos per daug apsunkinti, sutrikdyti širdies ritmą.

Kaštonas ir gluosnis

Malšina skausmus, stiprina kraujagysles, padeda nuo reumato. Japonų medikai pataria prisirinkti kaštonų ir laikyti juos miegamajame. Puikiai apsaugo nuo peršalimo ligų, plaučių uždegimo ar bronchito.

Gluosnis ramina, padeda atsikratyti depresijos, mažina temperatūrą. Net agresyviausias žmogus, pabuvęs šalia šio medžio, nurimsta.

 Beržas

Beržas – mylimas mūsų tautos medis, nepaprastai geros energetikos. Jis dažnas ir mieste, ir kaime, jo vardas švelniai skamba mūsų liaudies dainose. Beržą dažnai vadina gyvybės medžiu. Jis pasižymi labai švelnia ir tuo pat metu stipria energetika.

Beržas puikiai gydo odos ligas, išbėrimus. Jis ramina, reguliuoja inkstų ir šlapimo pūslės veiklą. Su beržu patartina bendrauti sergantiems, nusilpusiems, gyjantiems žmonėms. Jis palengvina skausmus, padeda lengviau persirgti ligas, sugrąžinti jėgas. Tačiau savo bioenergiją jis atiduoda ne kiekvienam žmogui, tik 25-iems proc. Kodėl – nėra aišku. Tačiau nuo seno sakoma: “Ką beržas pamils, tam sveikatos įpils”.

 Druidų (medžių) horoskopas

Geriausiai savo energiją žmogui atiduoda tie medžiai, kurie jiems priklauso pagal Zodiako ženklą. Tai pravartu žinoti sodinant medžius prie namų. Gerai, kai bent po vieną savo medį turi kiekvienas šeimos narys.

Eglė (sausio 2-11 d. ir liepos 5-14 d.)
Skirpstas (sausio 12-24 d. ir liepos 15-25 d.)
Kiparisas (sausio 25 d.- vasario 3 d. ir liepos 26 d.- rugpjūčio 4 d.)
Topolis (vasario 4-8 d. ir rugpjūčio 5-13 d.)
Kedras (vasario 9-18 d. ir rugpjūčio 14-23 d.)
Pušis (vasario 19-29 d. ir rugpjūčio 24 – rugsėjo 2 d.)
Ieva (kovo 1-10 d. ir rugsėjo 3-12 d.)
Liepa (kovo 11-20 d. ir rugsėjo 13-22 d.)
Ąžuolas (kovo 21 d.)
Lazdynas (kovo 22-31 d. ir rugsėjo 24 – spalio 3 d.)
Šermukšnis (balandžio 1-10 d. ir spalio 4-13 d.)
Klevas (balandžio 11-20 d. ir spalio 14-23 d.)
Riešutas (balandžio 21-30 d. ir spalio 24 – lapkričio 2 d.)
Jazminas (gegužės 1-14 d. ir lapkričio 3-11 d.)
Kaštonas (gegužės 15-24 ir lapkričio 12-21 d.)
Uosis (gegužės 25 d.- birželio 3 d. ir lapkričio 22 d.- gruodžio 1 d.)
Skroblas (birželio 4-13 d. ir gruodžio 2-11 d.)
Figmedis (birželio 14-23 d. ir gruodžio 12-20 d.)
Beržas (birželio 24 d.)
Obelis (birželio 25 d.- liepos 4 d. ir gruodžio 23 d.- sausio 1 d.)
Alyvmedis (rugsėjo 23 d.)
Bukas (gruodžio 21-22 d.)

Turėdami žinių apie gamta ir jos teikiamą naudą žmogaus organizmui gal kitaip pradėsime žiūrėti i šią žaliąją planeta, kuri mums tiek daug duoda. Kiek įmanydami stenkimės praleisti laiką gamtoje, nes tai vieta, iš kur mes kilome ir kurios dalelytė esame.