• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

ALIJOŠIUS

1alijosiusDuriantis iš išorės ir pilnas gydančių sulčių viduje – toks tas alijošius. Alijošiaus preparatai – tiek naminiai, tiek pramoniniai – vaistai nuo šimto ligų.

Alijošius (Aloe arborescens) buvo žinomas jau senovės Egipte. Yra manančių, kad Aleksandro Makedoniečio daktarai par žygį į Egiptą iš vietinių šventikų sužinojo gydančio alijošiaus paslaptį, vėliau per juos vaistinių gėrimų ir tepalų receptai pasklido po visą Europą. Savo augalines vaistinėles alijošiumi užpildė ir vienuoliai: Prancūzijoje tamplieriai, Italijoje benediktinai. Jie pradėjo auginti stebuklingą augalą vienuolynų soduose ir gydė jo šviežių lapų sultimis sergančiuosius savo ligoninėse. Ispanijoje netgi neturtingųjų sodybose prie namo ar ūkinio pastato buvo priimta auginti šiuos duriančius krūmelius.

Šis gydomasis ir dekoratyvinis augalas – tikras gamtos “gydytojų” patriarchas. Alijošius – nereiklus augalas, jis ramiai atlaiko ir drėgmės trūkumą dirvoje, ir temperatūrų svyravimus. Dažniausiai jį augindavo vazonuose ant palangės ar balkone, jis užaugdavo daugiausiai metrą į viršų ir niekada nežydėdavo – todėl jį vadindavo šimtamečiu, lyg jis žydėtų kartą per šimtą metų. Alijošiaus lapai stangrūs, mėsingi, pilni tirštų blankiai žalių, kartais bespalvių sulčių, o šonuose turi aštrius spyglius. Todėl skinti lapus reikia labai atsargiai, geriausia su pirštinėmis, kad nesusižeistumėt.

 Alijošiaus panaudojimo galimybės gydant be galo plačios. Sultys, įvairiais kiekiais naudojamos tiek išoriškai, tiek į vidų. Ir kiekvienoje šalyje žolininkai turi savo receptų. Daugelis jų visiškai nepakitę pasiekė ir mūsų dienas.

alijosius2Gydančios alijošiaus sultys turi aloino (karti geltona medžiaga yra po lapų odele), eterinių aliejų, gliukozės, proteino, salicilo rūgšties, magnio, cinko, fosforo, kalcio, A, B1, C ir E vitaminų. Nuskintus lapus laiko tik šaltai, ne aukštesnėj kaip 6 laipsniai temperatūroje. Alijošiaus sultys – puikus antiseptikas, padedantis greičiau užgyti žaizdoms, turi sausinančių savybių, didina imunitetą, stimuliuoja ir didina audinių atsistatymo procesą, kelia apetitą. Geriant šias sultis gydoma tuberkuliozė, bronchinė astma, stimuliuojama medžiagų apykaita. Išoriškai alijošiaus sultys naudojamos traukiančiuose kompresuose esant furunkulams, bet kokios stadijos nudegimams, trofinėms opoms. Alijošiaus preparatai rekomenduojami gydant moteriškas ligas, ypač gimdos kaklelio eroziją ir negrybelinės kilmės uždegiminius procesus. Alijošius – vienas iš nedaugelio gamtinių vaistų, rekomenduojamų gydant vilkligę ir įvairias egzemas.

Šiuolaikinėj farmokologijoj alijošiaus sultys naudojamos tepalų, gerklės ir dantenų skalavimo skysčių, gydomųjų mikstūrų gamyboje. Kosmetikos pramonėje lapų ekstraktas dedamas į kremus, losjonus, valančias ir maitinančias kaukes. Kremai su alijošiumi – tikrai stebuklingi, nes E vitaminas, kurio tiek daug žaliosiose augalo sultyse, turi savybę jauninti odą, mažinti raukšles. Tarp kitko, tokie kremai tinka ir vyrams – jie juk irgi nori atrodyti jauni.

alijosius3Alijošius – vienas iš būtiniausių vaistų jūsų namų vaistinėlėje. Ir paprasčiausia pasodinti kerelį gėlių vazonėlyje, pastatyti ten, kur daug saulės, kartą savaitėje palaistyti pastovėjusiu vandeniu, ir jokių rūpesčių nebus. Jei reikia, nulaužkite 3-4 vidutinio dydžio lapus (iš krūmo vidurio), nuvalykite drėgnu skudurėliu ir padėkite ant apatinės šaldytuvo lentynėlės. Jų prireiks ir jums, ir bet kokio amžiaus jūsų šeimos nariams, kai pajusite pirmuosius peršalimo požymius. Ir dar: svarbu žinoti, kad fitoncidai, kurių yra alijošiaus lapuose – puikūs bioenergetiniai stimuliatoriai, palaikantys imuninę sistemą. Net čiut įdrėgstas alijošiaus lapelis ore paskleidžia didelį kiekį fitoncidų, o viskas, ko mums reikia, tik įkvėpti to antiseptiniu eteriniu aliejumi prisodrinto oro ir mes jau turime jėgų atsispirti peršalimui. Labai svarbi ši procedūra tiems, kurie turi mažų vaikų arba senolių. Alijošius padės jiems nesusirgti. Receptų, kaip gaminti vaistus iš alijošiaus, be galo daug ir visi jie labai paprasti.

Lašai stipriai slogai

2 arbatinius šaukštelius šviežiai spaustų alijošiaus sulčių sumaišyti su 2 a.š. šilto alyvuogių aliejaus ir 1 a.š. česnakų sulčių. Sumaišyti. Kas valandą po du lašus lašinti į abi šnerves. Po procedūros geriausia pagulėti užvertus galvą.

Užgydantis kompresas

(padeda užgyti uždegimo paliestoms žaizdoms.)

2 a.š. alijošiaus sulčių sumaišyti su 2 a.š. baltojo sauso vyno, 1 a.š. alyvuogių aliejaus ir sutrintų šalavijo lapų. Sumaišyti viską į košelę. Jos uždėti ant sterilios marlės ir aprišti žaizdą. Laikyti 24 valandas.

Po to atsargiai kompresą nuimti ir pakartoti procedūrą. Antros paros gale žaizda pradės gyti. Gydymo metu reikia stengtis, kad žaizdos nepaliestų muilas ar šampūnas.

Tonizuojanti košelė

(esant fiziniam krūviui, tinka ir sportininkams)

Pusę stiklinės smulkintų graikinių ar lazdyno riešutų sumaišyti su puse stiklinės pašildyto gėlių medaus. Gerai sumaišyti ir atšaldyti. Aštriu peiliu nulupti alijošiaus lapo odelę ir išspausti iš jo sultis, užteks 3 valgomųjų šaukštų. Gerai išmaišyti su riešutais ir medumi. Suvalgyti po šaukštelį ant tuščio skrandžio pusę valandos prieš maistą 3-4 kartus per dieną. Košelę laikyti šaldytuve uždarytame stikliniame ar keramikiniame inde.

alijosius4Losjonas problemiškai odai

Arbatinį šaukštelį alijošiaus sulčių sumaišyti su tokiu pat kiekiu mineralinio vandens bei ramunėlių užpilo, 2 lašais citrinos sulčių. Ištepti tuo veidą ir dekolte sritį (2-3 kartus per dieną), leisti nudžiūti. Po to suvilgyti veidą šiltu mineraliniu vandeniu ir patepti maitinančiu kremu.

Nuskinti alijošiaus lapai šaldytuve gali išbūti 3-4 savaites. Bet jei jums staiga prireikė panaudoti ką tik nuskintą lapą, įdėkite jį dešimčiai minučių į šaldymo kamerą, nes taip lengviau nulupsite odelę ir prispausite daugiau sulčių.

 Atsargiai!

Naudoti alijošių išoriškai paprastai saugu, bet vartoti jį į vidų reikia atsargiai. Jo negali vartoti besilaukiančios moterys, nes alijošius gali sukelti persileidimą. Jo negalima gerti esant padidintam kraujavimui, paaštrėjus opai, hemorojui, esant onkologinėms ligoms, linkusiems į viduriavimą.