Fotografas Robertas Bueltemanas, jausdamas poreikį “išbandyti naujas kūrybos priemones ir galimybes”, norėdamas peržengti visuomenėj priimtų tradicijų rėmus, pritaikęs tam šiek tiek mokslo, sukūrė savo originalią fotografavimo techniką. Jo darbo įrankiai: jungiamasis kabelis, optinis kabelis ir 80 000 voltų įtampa. Štai viskas, ko reikia, kad gautumėt tokias švytinčias gėlių kompozicijas.
Šių unikalių vaizdų kūrimas toks sudėtingas, kad 55-erių metų fotografas sukurti 80-čiai fotografijų sugaišo 10 metų dirbdamas po 60 valandų per savaitę. Darbuodamasis visiškoje tamsoje, Robertas Bueltemanas pradeda nuo gėlių ir lapų komponavimo ant diapozityvinės juostelės, iš viršaus deda organinį stiklą, o po visu tuo dar yra skystam silikone plaukiojanti metalinė plokštelė. Po to per visą ruošinį praeina elektros impulsas, kuris sukuria karūniškas iškrovas, matomas fotojuostelėje. Paskutinis foto paveiklso kūrimo etapas – tai išmarginimas balta šviesa, sklindančia iš optinio kabelio.
Robertas Bueltemanas gali padaryti 150 bandymų, kol gaus norimą rezultatą. Fotografijose užfiksuotas nuostabus melsvas švytėjimas aplink lapelius, žiedlapius ir stiebelius, o taip pat matomos ir tokios gėlių spalvos, kurių mes niekad nepamatysime gamtoje. “Aš savo darbuose naudoju šviesą ir fotografijos galimybes, kaip dailininkai tapydami naudoja spalvas ir teptukus. “ – aiškina Robertas Bueltemanas. “Augalas ar gėlelė – tai vaizduojamasis objektas, kaip vaza su vaisiais natiurmorte arba žmogus portrete. Elektrinė plokštė, ant kurios dedamas augalas – tai drobė, o šviesą skleidžiantis optinis kabelis – tai teptukas, kuris nupiešia norimą vaizdą.”
Paskutinius 20 metų fotografija užsiimantis Robertas Bueltemanas parašė ir knygą “Signs of Life”, kurioje smulkiai aprašyta unikali foto paveiklsų kurimo technika.
Pagal http://www.buelteman.com
http://www.kulturologia.ru/blogs/190709/11308/)