• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2021.10.06
Šiauliai
Kokie mūsų tikslai kamuoliukų žaidime
2021.10.05
Šiauliai
Spontaniški lyderiai
2021.10.04
Šiauliai
Apie veiksmo vadovą

Tvarkaraštis

Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

FOTOGRAFIJOS MEISTRAS

4Fotografas Robertas Bueltemanas, jausdamas poreikį “išbandyti naujas kūrybos priemones ir galimybes”, norėdamas peržengti visuomenėj priimtų tradicijų rėmus, pritaikęs tam šiek tiek mokslo, sukūrė savo originalią fotografavimo techniką. Jo darbo įrankiai: jungiamasis kabelis, optinis kabelis ir 80 000 voltų įtampa. Štai viskas, ko reikia, kad gautumėt tokias švytinčias gėlių kompozicijas.

Šių unikalių vaizdų kūrimas toks sudėtingas, kad 55-erių metų fotografas sukurti 80-čiai fotografijų sugaišo 10 metų dirbdamas po 60 valandų per savaitę. Darbuodamasis visiškoje tamsoje, Robertas Bueltemanas pradeda nuo gėlių ir lapų komponavimo ant diapozityvinės juostelės, iš viršaus deda organinį stikl6ą, o po visu tuo dar yra skystam silikone plaukiojanti metalinė plokštelė. Po to per visą ruošinį praeina elektros impulsas, kuris sukuria karūniškas iškrovas, matomas fotojuostelėje. Paskutinis foto paveiklso kūrimo etapas – tai išmarginimas balta šviesa, sklindančia iš optinio kabelio.

Robertas Bueltemanas gali padaryti 150 bandymų, kol gaus norimą rezultatą. Fotografijose užfiksuotas nuostabus melsvas švytėjimas aplink lapelius, žiedlapius ir stiebelius, o taip pat matomos ir tokios gėlių spalvos, kurių mes niekad nepamatysime gamtoje. “Aš savo darbuose naudoju šviesą ir fotografijos galimybes, kaip dailininkai tapydami naudoja spalvas ir teptukus. “ – aiškina Robertas Bueltemanas. “Augalas ar gėlelė – tai vaizduojamasis objektas, kaip vaza su vaisiais natiurmorte arba žmogus portrete. Elektrinė plokštė, ant kurios dedamas augalas – tai drobė, o šviesą skleidžiantis optinis kabelis – tai teptukas, kuris nupiešia norimą vaizdą.”

Paskutinius 20 metų fotografija užsiimantis Robertas Bueltemanas parašė ir knygą “Signs of Life”, kurioje smulkiai aprašyta unikali foto paveiklsų kurimo technika.

132891012131415

5

Pagal http://www.buelteman.com

http://www.kulturologia.ru/blogs/190709/11308/)