• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Kaulų sistema

Human_skeleton_front_lt.svgKaulų sistemos reikšmė

  • Griaučiai (skeleton) laiko raumenis;
  • Suteikia galimybę judėti;
  • Saugo vidaus organus;
  • Dalis kaulų sujungti jungtimis (pvz., sąnariais, kremzlėmis) kurios padeda judėti;
  • Griaučiai (skeleton) yra viso kūno atrama.

 

 

 Kaulų skaičius kinta visą gyvenimą. Naujagimis jų turi 270. Augant susidaro vis naujų kaulėjimo taškų ir lytinio brendimo pradžioje žmogus turi  apie 350 kaulų. Brendimo pabaigoje kai kurie kaulai suauga, todėl suaugusio žmogaus griaučiuose lieka per 200 įvairių kaulų.  

 

Kaukolė, cranium – kiekviena griaučių (skeleton) dalis savo sandara yra pritaikyta tam tikrai funkcijai. Kaukolė turi apsaugančią smegenis funkciją. Kaukolės kaulai ypač gerai apsaugo labiausiai pažeidžiamas, švelniausias galvos organų struktūras. Pavyzdžiui, gilios akiduobės ir išsikišęs kaktikaulis slepia sudėtingas akies struktūras, gležna uodžiamoji sritis yra trapiame aktykaulyje giliais viršutinėje nosies ertmės dalyje. Atsikišę veido kaulai yra tvirtesnis apie nosies ertmę ir akiduobes, nes čia jie dažniausiai yra pažeidžiami.

Kaukolė iš šono

kak1         kaukole_sonas

Kaukolė iš priekio  

kak2         kaukole_pr

Stuburas, columna vertebralis – mūsų griaučių centrinė ašis. Stuburas susideda iš virtinės gana smulkių kaulų – slankstelių (vertebrae), kurių pavadinimai priklauso nuo jų padėties įvairiose kūno dalyse (pavyzdžiui, kaklo, krūtinės, juosmens). Tvirti ir stiprūs slanksteliai atlaiko didžiulį spaudimą, o slankstelių lankai apsaugo gležnas stuburo smegenis.

            stuburas                                 stuburas

 Stuburo iškrypimas .t.y. slankstelių deformacija arba netaisyklinga jų tarpusavio padėtis gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų ir paskatinti kai kurių ligų vystymąsi. Taigi labai svarbu, kad taisyklingoje padėtyje būtų kaklo, krūtinės ląstos, juosmens slanksteliai, nepersisukęs kryžkaulis, nekreivas dubuo.