• Guru

  Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Tvarkaraštis

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

KOMPULSYVUS VIDINIS BALSAS

Žodis “kompulsyvus” nusako žmogaus elgesį, kurį jis laiko “teisingu”. Kompulsyvus balsas žmogaus galvoje nuolat suka tą pačią kasetę, kuri jam vis primena, kad žmogus yra geras tik tada, kai jis … o sakinys, anot mokslininkų, turi 9 galimas pabaigas:  

 1. Aš esu geras tik tada, kai esu tobulas visom prasmėm. Tai perfekcionistai, idealistai, kurie siekia pakeisti save ir pasaulį.
 2. Aš esu geras tik tada, kai padedu kitiems, kai esu naudingas. Tokie žmonės dažniausiai tampa gydytojais, slaugėmis.
 3. Aš esu geras tik tada, kai esu pirmas, kai man sekasi. Tai vakarietiško mąstymo žmonės, turintys geriausias pareigas, geriausią būstą, geriausią mašiną, geriausią sutuoktinį…
 4. Aš esu geras tik tada, kai esu originalus, kitoks nei visi. Tai dažniausiai menininkai, kurių gyvenimo esmė ir yra originalumas.
 5. Aš esu geras tik tada, kai žinau. Tokie žmonės turi labai daug informacijos, bet dalinasi ja tik tada, kai gali tuo pasipuikuoti. O jei pasirodo, kad kažko nežino, jaučia gėdą ir nepasitenkinimą.
 6. Aš esu geras tik tada, kai atlieku savo pareigas. Tai žmonės, turintys baimių, jų elgesys visada atitinka visuomenės ar religijos normas, nes tik taip jie jaučiasi saugūs.
 7. Aš esu geras tik tada, kai esu optimistas, kai esu linksmas. Tokie žmonės visada šypsosi amerikietiška šypsena, nors viduje gali būti juodžiausia depresija.
 8. Aš esu geras tik tada, kai esu stiprus, kai valdau ir dominuoju. Tokie žmonės niekada neparodys savo negalavimų ar ašarų.
 9. Aš esu geras tik tada, kai esu ramybėje, kai visus suprantu ir palaikau. Tokie žmonės niekada nesivelia į ginčus, net jei akivaizdžiai mato neteisybę. 
   

  alt
    Vienas žmogus gali klausytis kelių kasečių vienu metu. Svarbiausia suprasti, kad toks vidinis balsas labai sukausto žmogų, apsunkina bendravimą. Visi devyni tipai yra potencialios galimybės realizuoti save kažkurioj srity, jei tik žmogus supras, kad JIS YRA GERAS net tada, kai nesielgia pagal vidinio kompulsyvaus balso kasetę. Reikia išmokti įjungti kitą kasetę, kuri visada primintų: “aš esu geras visada, nes Dievas mane tokį sutvėrė”.
  Šitai labai gražiai iliustruotų Paulo Coelho žodžiai iš knygos “Demonas ir panelė Prym”:
   
   
  Abraomas priimdavo svetimšalius, ir Dievas buvo patenkintas, Elijas nemėgo svetimšalių, ir Dievas buvo patenkintas. Dovydas didžiavosi tuo, ką jis daro, ir Dievas buvo patenkintas. Muitininkas prieš altorių gėdijosi to, ką daro, ir Dievas buvo patenkintas. Jonas Krikštytojas išėjo į dykumą, ir Dievas buvo patenkintas. Paulius leidosi kelionėn po didžiuosius Romos imperijos miestus, ir Dievas buvo patenkintas. Kaip aš galiu žinoti, kas pradžiugins Visagalį? Daryk, ką liepia širdis, ir Dievas bus patenkintas.
  alt
  Pagal Joseph Bastin (Belgija) paskaitas