• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Lietuva: Proto Plazminis kursas Šiauliuose – 2 diena

Antradienį, kaip ir buvo žadėta, tęsėme sąvokų asociacijų kūrimo praktikas, bet prieš tai pasidalinom vakarykštės dienos džiaugsmais ir sunkumais. Dauguma labiausiai “strigo” tiesioginių asociacijų paieškose. Pirmasis, bendras visos grupės žaidimas, buvo ne tik linksma užsiėmimo pradžia, bet ir vertinga pamoka – Mokytojo paaiškinimai, pavyzdžiai ir komentarai padėjo daug labiau suprasti kas tai yra tiesioginė asociacija, kaip jos ieškoti ir kaip nukreipti sąvokų grandinę norima linkme.

Linksma buvo stebėti kaip mūsų protai riša skirtingas sąvokas – keletas originalesnių asociacijų variantų:
Duobė -> Liūtas
Keptuvė -> Cukinija
Pavojus -> Varpai
Kapinės -> Inspektorius

Pasirodo, jog kartais atrodytų ir neturintys loginio ryšio du žodžiai gali turėti tiesioginę sąsają konkretaus žmogaus prote, jeigu tai siejasi su stipriu jo išgyvenimu ar traumuojančia patirtimi.

Bendras žaidimas taip pat parodė mūsų polinkį mąstyti siauroje erdvėje – pradėjus nuo pieštuko, ilgai naršėm po visą portfelį, kol “išlipom” iš jo. Taigi, kad mąstymas būtų platesnis reikia gebėti laisvai kurti asociacijas ir nukreipti minties srautą.

Po pertraukėlės vėl mąstymo pamokėlė. Įprastų kamuoliukų žaidimo užduotis pareikalavo “išlipti” iš mintinai iškaltų taisyklių rėmų. Pagal jau įsirėžusius ritmo ir takto šablonus, pradžioje netgi atrodė, kad neįmanoma užduoties atlikti, bet su Mokytojo užuominom ir mūsų pastangom pavyko surasti veiksmų algoritmą ir visiems susiderinti kaip vientisa sistema – bendro proto ratukai prasisuko (asmeniniai, žinoma, taip pat :) ).

Įspūdžiais pasidalino Silvija