• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

OZONO TERAPIJA

Ozono-terapijaOzonas (O3) yra deguonies alotropinė forma, molekulė, kurią sudaro trys deguonies atomai, o ne du, kaip stabilesniame diatominiame O2.

Normalioje temperatūroje ir slėgyje ozonas yra balkšvai melsvos dujos. Žemesnėje nei -112 °C temperatūroje virsta į tamsiai mėlyną skystį, o žemesnėje nei -193 °C temperatūroje – į tamsiai mėlyną kietą medžiagą. Ozonas yra stiprus oksidatorius. Jis yra nestabilus ir skaidosi į įprastinę deguonies formą. Ši reakcija spartėja didėjant temperatūrai ir mažėjant slėgiui.

Nedidelės koncentracijos ozono yra visoje Žemės atmosferoje. Pažemėje ozonas laikomas oro teršalu, kenkiančiu plaučiams, bet dėl šios informacijos mokslininkai nesutaria. Iš tiesų kenksmingas yra ne pats ozonas, bet kiti junginiai, pavyzdžiui azotas, kurie reaguoja su ozonu bei elektros iškrova žemąjame atmosferos lygyje. Kai prieš šimtmečius Žemės planeta dar nebuvo taip užteršta, ozonas buvo visiškai nekenksmingas. Aukštesniuose atmosferos sluoksniuose (apie 20 km virš jūros lygio) ozonas trukdo kenksmingam ultravioletiniam spinduliavimui pasiekti Žemės paviršių.

Ozonas gali susiformuoti iš O2 veikiant stiprioms elektros iškrovoms, pvz., žaibavimui. Tam tikra elektroninė įranga taip pat gali generuoti reikšmingus ozono kiekius, bet tai skatina kenksmingų junginių atsiradimą atmosferoje.

Taip pat ozonas oksiduoja beveik visus metalus ir daugumą kitų elementų. Leistina tik labai maža jo koncentracija, nes yra daug nuodingesnis už smalkes. Bet grynas ozonas, sudarytas iš deguonies, nėra kenksmingas, juo gydomos tokios ligos, kaip tuberkuliozė.

Mokslininkai sugalvojo, kaip ozoną panaudoti medicinoje bei kosmetologijoje. Kadangi ozonas yra nestabili, tačiau itin aktyvi triatominė deguonies molekulė O3, norint išlaikyti jį stabilioje būklėje, naudojamas specialus procesas, juo yra prisotinamas aliejus. Naudojant gelį išlaisvintas ozonas skyla po 15-20 minučių į deguonį O2 ir O1, taip vadinamą vienetinį deguonies atomą, kuris reaguoja į bet kokią nepageidaujamą žmogaus organizme esančią medžiagą. Tai universalus ,,valantis agentas”.

Ozonuoto aliejaus veiksmingumas pastebėtas:

  • Skatinant augimą ir naujų sveikos odos ląstelių atsinaujinimą;
  • Odos išvalymui ir ląstelių regeneracijai;
  • Toksinų bei žalingų cheminių medžiagų neutralizavimui;
  • Gijimo proceso paspartinimui;
  • Virusų, bakterijų dezinfekavimui;
  • Odos sterilizavimui ir uždegimo sumažinimui;
  • Nudegimams, bičių ir vabzdžių įkandimams, psoriazei, egzemai, dermatitui, seborėjai, herpes simplex, makšties pienligei, pūslelinei, nakvynė opos, fistulėms, kojų opoms.

Savo dezinfekcinėmis bei detoksikacinėmis savybėmis aktyvuotas deguonis arba Ozonas O3 pasižymi ne tik medicinoje, bet ir kosmetologijoje. Medicininis ozonas – viena efektyviausių priemonių, galinčių atstatyti su amžiumi lėtėjančius organizmo biologinius procesus. Ozono terapija naikina pačią priežastį, dėl kurios vyksta šie senėjimo procesai. Viena iš svarbiausių funkcijų – tai, kad ozonas sąveikaudamas su kūno ląstelėmis, skatina jų metabolizmą, neutralizuoja toksinų bei laisvųjų radikalų žalingą poveikį. Į paodį patekęs ozonuotas aliejus paspartina biologines reakcijas, tuo pačiu palaikydamas kolageno ir elastino gamybą. Skatina ląstelių atsinaujinimą, pagerina odos tekstūrą ir elastingumą, skatina limfos apytaką.

Ozonas, skatindamas limfos apytaką bei neleisdamas kauptis toksinams, padeda moterims kovojant su dar viena itin opia problema – celiulitu. Celiulitas nėra vien tik estetinio pobūdžio odos defektas, kaip mano daugelis – sudėtingi celiulito atvejai neretai tampa ir varginančia sveikatos problema. Celiulitą turinčios moterys dažnai skundžiasi ne tik psichologiniu diskomfortu, bet ir nuovargiu bei sunkumu ir skausmais kojose. Celiulitas susidaro dėl paodyje besikaupiančių toksinų, tad ženklių rezultatų kovoje su ,,apelsino žievelės” oda galima pasiekti ozono, pasižyminčio detoksikuojančiu poveikiu, terapija. Patekęs į paodį, ozonas turi savybę skverbtis ne į sveikus, o į pažeistus audinius, atstatydamas buvusią struktūrą. Taip pat ozonas suaktyvina limfos apytaką ir neleidžia kauptis celiulitą sudarantiems toksinams. Taip panaikinama ,,apelsino žievelės” oda.