• Guru

    Ar nori gauti Mokytojo dienos užduotį ?

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur Mokytojas Dabar?

Planetos šiandien

Audio įrašai

2022.10.10
Ришон-ле-Цион
Обсуждение практик. Обмен качествами. Распределение плазмы
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Плазменные практики. Экспертная чувствительность. Творческая деятельность
2022.10.09
Ришон-ле-Цион
Поэтапные действия на площадке

Projektas GYVENTI GERA

Respublikinė Jogos Mokykla   
Facebook/RJM    Youtube/RJM   Instagram/RJM

Stereogramos

STEREOPAVEIKSLAI, arba SIRDS (Single Image Random Dot Stereograms).

3dŽmogus į pasaulį žiūri dviem akimis, mato du skirtingus vaizdelius, o gaunamą informaciją smegenys perdirba į vieną vaizdinį. Jei žvilgsnį įsivaizduosime kaip du spindulius, kurie nuo abiejų akių sklinda į vieną objektą, tai tų spindulių susikirtimas ir bus tas matomas vaizdas. Vaizdo dydis priklauso nuo to, kokiu atstumu yra objektas nutolęs nuo stebėtojo. Smegenys įvertina kairės ir dešinės akies siunčiamą signalą, greit nustato minėtų spindulių susikirtimo kampą ir leidžia suvokti objekto nuotolį. 

Stereopaveikslai sudaryti iš daugybės pasikartojančių vaizdelių, kurie beveik nesiskiria viens nuo kito. Tada abi akys stebi ne tą patį objektuką stereopaveiksle, smegenys susipainioja, sujungia du skirtingus objektus į vieną, žinoma tada ir minėtų žvilgsnio spindulių susikirtimo kampas tampa neteisingas, t.y., smegenys supainioja atstumą iki objekto. Tada stereopaveikslas tampa matomas kaip trimatis.

KAIP PAMATYTI

1. Būdas

Reikia priartėti prie paveikslo kiek įmanoma arčiau. Tada vaizdas išsifokusuoja. Po truputį, palengva atsitraukti nuo paveikslo. Tada žvilgsnis susifokusuoja, bet jau ne į paveikslą, o į stereovaizdą.

2. Būdas

Žmogus turi dvi akis, bet jos vienu metu žiūri į vieną tašką. Reikia priversti akis žiūrėti tiesiai, kad jos matytų skirtingus taškus. Tam reikia pasirinkti du objektus paveiksle ir į vieną žiūrėti viena akimi, o į kitą – kita. Tai sunku tik iš pradžių, po kelių treniruočių dėmesys lengvai išlaikomas ties skirtingais objektais, o tada atsiveria stereopaveikslas.

3. Būdas

Kai žiūrite per langą, nefokusuojate dėmesio į stiklą, bet žiūrite, kas už jo. Taip darome ir su stereograma. Reikia įsivaizduoti, kad paveikslas – tik langas, pro kurį žiūrėdami pamatysite, kas yra už 20-30 centimetrų. Tam būtina atpalaiduoti žvilgsnį ir sufokusuoti jį už paveikslo. Per kelias sekundes atsivers stereograma.

Stereopaveikslų stebėjimo nauda

Stereovaizdų stebėjimas gerina regėjimą, ypač tų žmonių, kurie dirba su kompiuteriu. Jei nuolat žiūrime į monitorių, mūsų stebimas vaizdas visada vienodu atstumu nuo akių, todėl akių raumenys nebedirba. O strereovaizdeliai priverčia akių raumenukus padirbėti. O kai raumenukai dirba, daugiau priteka kraujo į akis, taip jos gauna daugiau maistinių medžiagų ir deguonies.  

Stereopaveikslėlius būtina žiūrėti per kokybišką monitorių, kad jo spinduliai nevargintų. Jei kokybiško monitoriaus nėra, geriau stereovaizdelius atspausdinti ant popieriaus.